पार्टीभित्रको लोकतन्त्र कमजोर भएकोमा चिन्ता लागेको छ : रामचन्द्र पौडेल

person explore access_timeमंसिर १२, २०७८ chat_bubble_outline0

नेपाली काँग्रेसका वरिष्ठ नेता रामचन्द्र पौडेलले पार्टीभित्रको आन्तरिक लोकतन्त्र बलियो बनाउनुपर्ने बताएका छन् । आइतबार काँग्रेस रुपान्तरण एजेण्डा सार्वजनिक कार्यक्रममा बोल्दै नेता पौडेलले देशमा लोकतान्त्रिक प्रणाली स्थापना भएपनि दलहरूलाई नै लोकतान्त्रिकरण गर्नुपर्ने आवश्यक रहेको बताए । 


उनले भने– ‘राजनीतिक दलहरुभित्र आन्तरिक लोकतन्त्र कायम गर्न जरुरी देखेको छु । दलभित्र जसको कार्यकारी अधिकार छ उसले आफू अनुकुल हुनेगरी नियम बनाउने चलन छ । यसले विधि र प्रक्रियालाई अगाडि बढाउन सक्दैन । कार्ल मार्क्सको एउटा वाक्यले सारा विश्व दुनियाँका चेतनशील बुद्धिजीवी क्रान्तिकारीलाई एकताबद्ध बनाएको थियो । हामीले लोकतन्त्रलाई बलियो बनाउने हो भने नेतृत्वले सबै पक्षलाई एकजुट बनाएर लैजान सक्नुपर्छ ।’उनले आजको अदालतको अवस्था बिग्रनुमा आन्तरिक लोकतन्त्र कमजोर हुनु उल्लेख गरे । संवैधानिक परिषदलाई भत्काउन देशको प्रधानमन्त्री, प्रधानन्यायाधीश देखि विपक्षी दलहरु समेत लागेको र राष्ट्रलाई निकास दिन ध्यान नदिएको बताए ।उनले चुनाव भयो भने म चुनाव जित्न सक्छु भन्ने विश्वास राजनीतिक दलका नेताहरुमा नरहेको उल्लेख गर्दै संवैधानिक निकायको स्वतन्त्रता, तटस्थतालाई नेताहरुले आफू अनूकल बनाउने कुरा लोकतन्त्रका लागि घातक भएको दावी गरे । 

नेता पौडेलले न्यायालयलाई पारदर्शी र निष्पक्ष बनाउँन प्रश्न गर्नुपर्ने अवस्था आएको छ बताउँदै जनताको हक र अधिकारलाई सुनिश्चित गर्न हाम्रो व्यवस्था सक्षम हुनुपर्नेमा जोड दिए ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।