ad
x

बेलायतमा नयाँ भेरियन्ट भेटिएपछि थप कडाइ, ‘प्लान बी’ लागू हुनसक्ने

person explore access_timeमंसिर १२, २०७८ chat_bubble_outline0

पछिल्लो समयमा थप घातक भनिएको नयाँ कोभिड भेरियन्ट ‘ओमिक्रोन’ बाट संक्रमित दुई व्यक्ति फेला परेपछि बेलायतमा थप कडाइ गरिने भएको छ । बेलायतको चेल्म्सफोर्ड, एसेक्स र नटिङ्घममा नयाँ केस फेला परेको  बेलायती स्वास्थ्यमन्त्री साजिद जाविदले पुष्टि गरेका थिए ।


नयाँ भाइरस नियन्त्रण गर्न  बेलायत सरकारले सोमबार बिहान ४ बजेबाट लागू हुने गरि १० ओटा मुलुकलाई रेड लिष्टमा राखेको छ । रेड लिष्ट अन्तर्गतका मुलुकबाट बेलायत आउँदा १० दिन अनिवार्य होटल क्वारेन्टाइन बस्नुपर्नेछ ।बेलायती प्रधानमन्त्री बोरिस जोन्सनले शनिबार पत्रकार सम्मेलन गर्दै भाइरसको संक्रमणलाई नियन्त्रण गर्न समयमा नै सतर्क रहनुपर्ने बताए । आर्को हप्ताबाट लागू हुनेगरी अन्य मुलुकबाट बेलायत आउने सबैलाई अबदेखि पिसिआर टेस्ट अनिवार्य हुने घोषणा गरेका छन् । जसअनुसार बेलायत भित्रिएको दोस्रो दिनमा अनिवार्य रुपमा पिसिआर टेस्ट गर्नुपर्नेछ भने उक्त टेस्टमा नेगेटिभ नतिजा नआउँदासम्म सेल्फ आइसोलेसनमा बस्नुपर्नेछ । यसअघि खोपको पूर्ण मात्रा लगाएका यात्रुलाई पिसिआर टेस्टको ठाउँमा सस्तो र सहज ‘ल्याटरल फ्लो टेस्ट’ गरे पनि पुग्ने सुविधा थियो ।  यसैगरी सार्वजनिक यातायातका साधन तथा पसलमा जाँदा अनिवार्य रुपमा मास्कको प्रयोग गरिने पनि बताए । यसबारेमा विस्तृत जानकारी स्वास्थ्यमन्त्री साजिद जाविदले अर्कोसाता जानकारी गराउने छन् । उक्त नयाँ भाइरसको लागि खोप कत्तिको प्रभावकारी हुनेछ भन्ने एकिन भइनसकेपनि खोपको तेस्रो अर्थात बुष्टर डोज वितरणमा थप तीव्रता अपनाउने पनि प्रधानमन्त्रीले बताएका छन् ।नयाँ भाइरसका कारण यसपाली पनि नजिकिंदै गरेको क्रिसमसमा लकडाउन हुन्छ कि भन्ने आशंका उत्पन्न भइरहेको बेला सन् २०२० को जस्तो नहुने आश्वाशन दिएका छन् । तर, संक्रमण नियन्त्रण भन्दा बाहिर गएमा थप कडाइ गर्दै सरकारले ‘प्लान बी’ लागू हुनसक्ने संकेत प्रधानमन्त्रीले गरेका छन् । प्लान बी अन्तर्गत के कस्ता प्रतिबन्ध गरिने भन्ने बारेमा उल्लेख नभएपनि यसले सामान्य जनजीवनमा केही हदसम्म असर पुर्याउनेछ ।नयाँ भाइरसका कारण  बेलायत सरकारले  आउँदो सोमबार बिहान ४ बजेबाट लागू हुने गरि १० ओटा मुलुकलाई रेड लिष्टमा राखेको छ । रेड लिष्ट अन्तर्गतका मुलुकबाट बेलायत आउँदा १० दिन अनिवार्य होटल क्वारेन्टाइन बस्नुपर्नेछ ।
 

 

((


 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

X