ad
x

रुपन्देहीमा सहमतिमा नेतृत्व चयन गर्न गृहमन्त्रीको गृहकार्य

person explore access_timeमंसिर ११, २०७८ chat_bubble_outline0

गृहमन्त्री बालकृष्ण खाँणको गृह जिल्ला रुपन्देहीमा नेपाली काँग्रेसको जिल्ला नेतृत्व सहमतिमा चुनिने पहल सुरु भएको छ । त्यसको लागि शुक्रबार तोकिएको महाअधिवेशन शनिवारका लागि सारिएको हो ।


रुपन्देहीमा यसअघि पालिका र क्षेत्रमा संस्थापन र इतर समूहले प्यानल बनाएरै निर्वाचनमा होमिएका थिए । पालिका  ३ गते र क्षेत्रको ६ गते प्यानलसहित मैदान उत्रिएको  दुवै पक्षहरू  अहिले  काँग्रेस केन्द्रीय सदस्य तथा गृहमन्त्री खाँणको पहलमा जिल्ला नेतृत्व सहमतिबाटै चयन गर्न सहमत भएका हुन् ।  जिल्ला नेतृत्वका लागि सहमतिको प्रयास भइरहेको भन्दै पार्टीले  सहमतिको लागि समय मागेपछि निर्वाचनको कार्यक्रम शनिबारका लागि सारिएको निर्वाचन अधिकृत भेषराज घिमिरेले बताए ।निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयले शुक्रबार सूचना जारी गर्दै निर्वाचन कार्यतालिका संशोधन गरी  मङ्सिर ११ गते शनिबारका लागि तय गरिएको जनाएको छ । सहमति गर्नको लागि बिहीबारदेखि नै पटक पटक नेतृत्वको छलफल भएको  थियो । संस्थापन र इतर समूहबाट जिल्लाका नेताहरूले जिल्ला कार्यसमितिमा भागबण्डा गर्ने लिखित सहमति गरेको नेताहरूले दाबी गरेका छन् । तर लिखित  सहमति पत्र सार्वजनिक गर्न मानेका छैनन् । यहाँ खास गरी  देउवा पौडेल समूहसँगै केन्द्रमा  देउवा प्यानल रहेका  सार्वजनिक लेखा समिति सभापति भरत शाह छुट्टै शक्ति रहेको छ । तसर्थ  तीन समूहको सहमतिमा नेतृत्व बन्ने देखिएको छ ।गृहमन्त्री खाँणको पहलमा भैरहवामा बसेको बैठकमा तीन वटै समूहबाट प्रतिनिधित्व हुने गरी जिल्ला नेतृत्वमा भागबण्डा गर्ने भनिएको छ । जस अनुरूप सभापति, एक सचिव र सहसचिव संस्थापन पक्षले, दुई उपसभापति मध्ये एक जना भरत शाहले र एक जना संस्थापन इतर समूहले पाउने छ । संस्थापन इतर समूहले एक सचिव र सहसचिव पनि पाउने सहमति भएको स्रोतको दाबी रहेको छ । तर नेताहरू अहिले त्यो विषय बोल्न नसक्ने अवस्था रहेको बताउँछन् ।कार्यसमितिमा क्षेत्रगत रूपमा निर्वाचित क्षेत्रीय सभापतिहरूले आ आफ्नो क्षेत्रबाट सदस्यको नाम सिफारिस गर्ने गरी सहमति भएको सभापति रज्जाकले बताए । गृहमन्त्री खाँणको नेतृत्वमा, लेखा समिति सभापति शाह, जिल्ला सभापति रज्जाक, पूर्व जिल्ला सभापति रामचन्द्र ढकाल,प्रतिनिधि सांसद प्रमोद यादव, प्रदेश सांसद अष्ठभुजा पाठक, क्षेत्र नं. ३ का पूर्वक्षेत्रीय सभापति मातृकाप्रसाद यादवले सर्वसम्मत नेतृत्वका लागि  लिखित सहमति गरेको सभापति रज्जाकले बताएका छन् । सहमतिसँगै हालका जिल्ला सचिव रामकृष्ण खाँण जिल्ला सभापतिमा सर्वसम्मत हुने अन्तिम तयारी रहेको छ । यसअघि दुई कार्यकाल सचिव भएका थिए । उनले सभापतिमा जानको लागि व्यापक तयारी समेत गरेका थिए ।सर्वसम्मत नेतृत्व भनिए पनि  पदाधिकारी र जिल्ला सदस्यमा भने को को पर्ने हुन अहिलेसम्म स्पष्ट नभएको आजको  महाधिवेशन तयारीमा रहेका कार्यकर्ताहरू अलमलमा परेका छन् । सहमतिमा दुवै पक्षका नेताहरू आगामी दिन केन्द्रीयदेखि अन्य लाभको पदका लैजान पहल गर्नको लागि सहमत भएको एक नेताले बताएका छन् । रज्जाकले दुवै समूहका नेताहरूको समेत आगामी दिनमा उपयुक्त व्यवस्थापन  गर्ने सर्तमा सहमति जुटेको  बताए ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

X