ad
x
एमाले महाधिवेशन

पदाधिकारीको सङ्ख्या १५ बाट १९ पुर्‍याउने प्रस्ताव

person explore access_timeमंसिर १०, २०७८ chat_bubble_outline0

नेकपा एमालेमा पदाधिकारीको सङ्ख्या थप गर्ने प्रस्ताव गरिएको छ । निर्धारित पदभन्दा बढी आकाङ्क्षी देखिएपछि पार्टी अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले केन्द्रीय समिति बैठकमा सो प्रस्ताव गरेका हुन् ।


अध्यक्ष ओलीको प्रस्ताव अनुसार पदाधिकारीको सङ्ख्या १५ बाट थपेर १९ पुर्‍याउने भनिएको छ । यसमा उपाध्यक्ष र उपमहासचिवमा २-२ जना थप्ने भनिएको छ । नयाँ प्रस्तावअनुसार उपाध्यक्ष र उपमहासचिवको सङ्ख्या ७ र ३ पुग्नेछ । नयाँ विधानअनुसार एमालेमा ५ उपाध्यक्ष र १ उपमहासचिव रहने व्यवस्था थियो ।

अध्यक्ष ओलीले हाल कायम रहेको केन्द्रीय समितिको अन्तिम बैठकलाई सम्बोधन गर्दै केन्द्रीय कमिटी र स्थायी कमिटीको संख्या थप्नुका साथै पोलिटब्युरो पनि ब्युँताउने बताएका छन् । बैठकमा अध्यक्ष ओलीले ३०१ सदस्यीय केन्द्रीय कमिटी बनाउने प्रस्ताव गरेका हुन् । विधान महाधिवेशनले पारित गरेको विधानमा केन्द्रीय सदस्यको संख्या २२५ रहने उल्लेख थियो । त्यस्तै स्थायी कमिटीको संख्या पनि ४५ पुर्‍याउने ओलीले प्रस्ताव गरेका छन् । एमालेको नयाँ विधान अनुसार पोलिटब्युरोको व्यवस्था छैन । तर, नेताहरुको व्यवस्थापनका लागि त्यसलाई पनि ब्युँताउने प्रस्ताव बैठकमा ओलीले राखेका छन् । पोलिटब्युराेको संख्या केन्द्रीय कमिटको एक तिहाइ हुने भनिएको छ । १० औँ राष्ट्रिय महाधिवेशनलाई सहमतिको महाधिवेशन बनाउने भनेर उद्घोष गरेको नेकपा एमालेलाई नेताहरुको व्यवस्थापनमा भने सकस देखिएको छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।