ad

निधिको चाहना : अगामी सरकार नेपाली काँग्रेसको एकमना सरकार

person explore access_timeमंसिर ९, २०७८ chat_bubble_outline0

नेपाली काँग्रेसका उपसभापति विमलेन्द्र निधिले पार्टीको १४ औँ महाधिवेशनमा सभापति पदका लागि औपचारिकरुपमा उम्मेदवारी  घोषणा गरेका छन् । बिहीबार एक कार्यक्रमको आयोजना गर्दै उनले १४ औँ महाधिवेशनमा सभापतिको उम्मेदवार हुने निर्णय सबैसँग सल्लाह गरेर लिएको बताए । उनले काँग्रेसको सभापतिमा आफ्नो उम्मेदवारी किन भनी भनेर २३ बुँदे प्रतिबद्धता पत्र पनि सार्वजनिक पनि गरे । 


कार्यक्रममा बोल्दै निधिले सभापतिमा आफ्नो उम्मेदवारीको ध्येय र आशय अगामी सरकार नेपाली काँग्रेसको एकमना (एकलौटी) बनाउनु रहेको जिकिर गरे । उनले अब बन्ने सरकार काँग्रेसको एकलौटी होस्  भन्ने आफू चाहेको बताए ।यसपालिको महाधिवेशनमा पार्टीको नीति तथा कार्यक्रम एवं राजनीतिक दस्ताबेज प्रस्तुत नहुने बताउँदै उपसभापति निधिले १४ औँ महाधिवेशन निर्वाचन महाधिवेशन हुने जानकारी गराए । मङ्सिर २४ गते महाधिवेशनको उद्घाटन र मङ्सिर २५ निर्वाचन हुने जानकारी गराउँदै उनले निर्वाचनमा सभापति तथा पदाधिकारीले पार्टीको नीति तथा कार्यक्रम र राजनीतिक दस्तावेजहरू बनाएर अगाडि बढ्ने बताए । 

 

'बीपी कोइरालाको पालामा सभापतिको मात्र चुनाव हुन्थ्यो र उनले आफ्नो केन्द्रीय समिति चयन गरिसकेपछि मात्र महाधिवेशन हुन्थ्यो,' उनले भने, 'महाधिवेशनमा नीति तथा कार्यक्रम, राजनीतिक प्रस्ताव, पदाधिकारी चयनको कार्य सँगसँगै हुन्थ्यो । तर अहिले समय अभावका कारण त्यो सम्भव छैन । महाधिवेशनको उद्घाटनपछि पदाधिकारी चयनका लागि सिधै चुनावमा जाने कार्ययोजना रहेको छ ।’

पुस ३ गतेभित्र केन्द्रीय समितिको नामसहितको प्रतिवेदन प्रस्तुत गरिसक्नुपर्छ । यसपालि निर्वाचन हुन्छ । जो निर्वाचित हुन्छ, त्यसले आफ्नो भावी कार्यक्रम अगाडि बढाउँछन् । नीति तथा कार्यक्रम र भावी कार्ययोजनासहित अगाडि बढ्छ ।

 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।