ad

इङ्लिस च्यानलमा प्रवासी सवार डुङ्गा पल्टियो, २७ जनाको मृत्युु

person explore access_timeमंसिर ९, २०७८ chat_bubble_outline0

 


बेलायत छिर्ने प्रयासमा रहेका प्रवासी सवार डुङ्गा इङ्लिस च्यानलमा पल्टिँदा २७ जनाले ज्यान गुमाएका छन् । मानवीय हताहती बढ्नसक्ने स्थानीय सञ्चारमाध्यमहरूले जनाएका छन् ।अन्तरराष्ट्रिय आप्रवास संगठन (आईओएम) ले इङ्लिस च्यानलमा भएको यो दुर्घटना सन् २०१४ यताकै भयानक भएको उल्लेख गरेको छ । बेलायती प्रधानमन्त्री बोरिस जोनसनले दुर्घटनाका कारण आफू चिन्तित भएको र अबउप्रान्त मानव तस्करी गर्ने गिरोहलाई नियन्त्रण गर्न कुनै कसर बाँकी नराख्ने बताएका छन् ।फ्रान्सका गृहमन्त्री जेराल्ड डेगमनाले डुङ्गा दुर्घटनामा ज्यान गुमाएकामध्ये पाँच जना महिला र एक बालिका रहेकी जानकारी दिएका छन् । दुई जनालाई बचाइएको र एक व्यक्ति अझै गायब भएको उनले बताए । बेल्जियमको सीमामा चार व्यक्ति समातिएका र उनीहरू मानव तस्करीमा संलग्न भएको हुनसक्ने फ्रान्सेली अधिकारीहरूले बताएका छन् ।बेलायती प्रधानमन्त्रीको कार्यालय डाउनिङ स्ट्रीटका अनुसार बुधबारमात्रै बोरिस जोनसन र फ्रान्सका राष्ट्रपति इमानुयल म्याक्रोले ज्यानै जानेगरी आप्रवासीहरू ओसारपसार गर्ने गिरोहमाथि नियन्त्रण गर्नेबारे सहमति जनाएका थिए ।आन्ध्र महासागरस्थित इङ्लिस च्यानलले दक्षिणी इङ्ल्याण्डलाई उत्तरी फ्रान्ससँग जोड्छ । यो संसारको सबैभन्दा व्यस्त ढुवानी क्षेत्र हो ।कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।