ad

सदस्य सचिवका लागि खेल विज्ञ अचुतम लामिछानेको उम्मेदवारी

person explore access_timeमंसिर ९, २०७८ chat_bubble_outline0

खेलकुद परिषदको सदस्य सचिवमा प्रतिस्पर्धा हुने देखिएको छ । युवा तथा खेलकुद मन्त्रालयले मंसिर ४ गते सदस्य सचिवका दरखास्त आह्वान गरेको थियो । त्यसका लागि खेल क्षेत्रमा लागेका विभिन्न राजनीतिक दल आवद्ध व्यक्तिहरुले दरखास्त दिन लागेको हुन् ।


जसमा डा. अचुतम लामिछानेले पनि उम्मेदवारी दिएका छन् । खेल क्षेत्रमा विज्ञता हाँसिल गरेका लामिछाने खेल विज्ञानमा पिएचडी गर्ने पहिलो नेपाली पनि हुन् । उनले दक्षिण कोरियाको योङ इन विश्वविद्यालयबाट पिएचडी गरेका छन् । सो अघि डा. लामिछानेले महेन्द्र रत्न क्याम्पसबाट प्रमाणपत्र तह र स्वास्थ्य तथा शारीरिक शिक्षामा स्नातकोत्तर गरेका थिए ।उनले नेपाल खेल विज्ञान एकेडेमी (सान)मा खेल विज्ञको रुपमा ५ बर्ष काम गरिसकेका छन् भने १३ औं दक्षिण एसियाली खेलकुदमा राष्ट्रिय टिमको तयारी कमिटीका सदस्य समेत थिए । उनले बाग्मती प्रदेशको खेलकुद नीति  निमार्ण पनि गरेका थिए ।खेलाडीका रुपमा तक्वान्दो चौथो डान, अन्तराष्ट्रिय प्रशिक्षक तथा राष्ट्रिय रेफ्री र योङमुदो चौथो डान समेत हाँसिल गरेका छन् ।खेल क्षेत्रमा लागेर देशका लागि केहि गर्न विदेशमा गएर खेलमै पढेर खेलक्षेत्रमा आफुले सिकेको अनुभव ज्ञानको सदुपयोग गरेर माथि उठाउने प्रतिवद्धता रहेको उनले बताए ।सदस्य सचिवको लागि टेकलाल घिसिङ, युवराज लामा, राजकुमार कार्की, भरत महर्जन, केशव विष्ट, ओलम्पियन दिपक विष्टले पनि चासो देखाएका छन् । 

 

 

 

 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।