ad

एमसीसी संशोधनपछि मात्र पास हुन्छ : गिरिराजमणि पोखरेल

person explore access_timeमंसिर ६, २०७८ chat_bubble_outline0

पूर्वमन्त्री तथा नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (माओवादी केन्द्र) का स्थायी समिति सदस्य गिरिराजमणि पोखरेलले अमेरिकी सहयोग अन्तर्गतको मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पोरेशन (एमसीसी) आवश्यक संशोधनपछि मात्र पास गर्ने बताएका छन् । उनले एमसीसी संशोधन गरेरमात्र पारित गर्ने आफ्नो पार्टीको नीति रहेको पनि प्रस्ट पारे ।


सिरहाको गोलबजार नगरपालिका–१२, बेतौनामा आयोजित पार्टीको वडा अधिवेशन उद्घाटन तथा पार्टी प्रवेश कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै पोखरेलले केपी शर्मा ओलीलाई निरन्तर पाँच वर्ष सत्तामा रहन दिएको अवस्थामा निरंकुशता लाद्ने निश्चित रहेको पनि उजागर गरे । सत्तामा रहँदा ओलीले गरेका व्यवहारले नै यसको पुष्टि भएको उनको भनाइ थियो ।‘मुलुकलाई पछाडि फर्काउने र निरंकुशतातर्फ धकेल्ने कदमको सुरुवात प्रतिनिधिसभा विगटन गरेर नै भएको थियो,’ उनले भने, ‘तर हामी त्यसलाई रोक्न सफल भयौं ।’संसद पुनर्स्थापनापछि राजनीति फेरि लिकमा आएको उनको भनाइ थियो । उनले ओलीको बोली र व्यवहारमा धेरै भिन्नता रहेको पनि बताए । जनता सामु एउटा कुरा गर्ने र बालुवाटारमा ‘रअ’का प्रमुखसँग बसेर ओलीले अरुनै काम गर्ने गरेको उनले बताए ।कार्यक्रममा विभिन्न दलबाट ४५० भन्दा बढी स्थानीय नेता, कार्यकर्ता तथा सर्वसाधारण आफ्नो पार्टीमा प्रवेश गरेको माओवादीको वडा कमिटीले जनाएको छ ।कार्यक्रममा माओवादी नेता तथा पूर्वमन्त्री विश्वनाथ साह, प्रदेश सांसद रामकुमार यादव, गोलबजार नगरपालिकाका मेयर देवनाथ साह, प्रदेश सदस्य प्रवेश लामा, रामचन्द्र महतो लगायतको उपस्थिति थियो ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।