ad
x
नेपाल बारको आन्दोलन

जबराको वार्ता प्रस्ताव खारेज, राजीनामा माग्दै देशैभरि आन्दोलन घोषणा

person explore access_timeमंसिर ३, २०७८ chat_bubble_outline0
file photo

प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शमशेर जबराले राखेको वार्ता प्रस्ताव नेपाल बार एशोसिएसनले ठाडै अस्वीकार गरेको छ । जबराले तत्काल राजीनामा दिनुपर्ने मागसहित बारले एकहप्ते आन्दोलनका कार्यक्रमसमेत घोषणा गरेको छ ।
बिहीबार फूलकोर्टको बैठकले गोला प्रक्रियाद्वारा पेशी तोक्ने गरी सर्वोच्च अदालत नियमावली संशोधन गर्ने निर्णय भएको थियो । त्यसको भोलिपल्ट शुक्रबार प्रधानन्यायाधीश जबराले सर्वोच्च बार र नेपाल बार एसोसिएसनलाई औपचारिक पत्र पठाएर वार्तामा आउन आह्वान गरेका थिए ।


प्रधानन्यायाधीशको पत्र आएकै दिन बसेको नेपाल बारको बैठकमा वार्ताबारे कुनै छलफल नै नभएको बारका पदाधिकारीले बताएका छन् । बैठकपछि बार एशोसिएसनकी उपाध्यक्ष रक्षा बस्यालले रातोपाटीसँग भनिन्, ‘हामीले उहाँको राजीनामा नै मागिसकेका छौं, अब के वार्ता गर्छौं र ? त्यो पत्रबारे हामीले छलफल नै गरेनौं । उहाँकै राजीनामा मागिसकेपछि वार्तालाई हामीले प्राथमिकता नै दिएनौँ ।’शुक्रबार बसेको नेपाल बारको बैठकले प्रधानन्यायाधीशको राजीनामाको मागलाई यथावत राख्दै थप आन्दोलनका कार्यक्रमसमेत घोषणा गरेको छ । आइतबारदेखि शुरु हुने यो चरणका आन्दोलनका कार्यक्रम आगामी शुक्रबारसम्म देशैभरि सञ्चालन हुने बस्यालले जानकारी दिइन् ।कालोपट्टि बाँधेर हुँदै आएका विरोधका कार्यक्रमहरु यथावत रहने र आन्दोलनलाई झनै कडा रुपमा लैजाने  उपाध्यक्ष बस्यालले बताइन् । उनका अनुसार बारको बैठकले तय गरेका आन्दोलनका कार्यक्रम यस्ता छन्–आइतबार – अदालतमा भएको प्रहरीहरुको प्रवेश र कानून व्यवसायीमाथि भएको ज्यादतीको विरोध गर्दै देशभरिका अदालतहरूमा बन्दी प्रत्यक्षीकरण बाहेक कुनै पनि मुद्दा नहेर्ने ।सोमबार– संसदमा प्रतिनिधित्व गर्ने पार्टीहरूलाई ध्यानाकर्षण गराउँदै ज्ञापनपत्र बुझाउने ।मंगलबार– अदालतमा कुनै पनि मुद्दाहरु दर्ता नगर्ने ।बुधबार– देशभरिका १८ वटै उच्च अदालतहरूमा बारका केन्द्रीय प्रतिनिधिहरू पठाएर वृहत् विरोध सभा  गर्ने ।

विहीबार र शुक्रबार– विरोधका कार्यक्रमहरुलाई निरन्तरता दिने । 

 


कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।