ad
x

सौर्य एयरको  भैरहवा–विराटनगर उडान सुरु, व्यवसायीहरु उत्साहित

person explore access_timeमंसिर २, २०७८ chat_bubble_outline0

 सौर्य एयरले भैरहवा–विराटनगर सिधा उडान सुरु गरेको छ । भैरहवा–विराटनगर पहिलो पटक सिधा उडान सुरु भएसँगै व्यवसायीहरु उत्साहित बनेका छन् । कार्तिक २२ गतेबाट भैरहवा–विराटनगर सिधा उडान सुरु भएको हो । भैरहवा–विराटनगर उडान सुरु भएसँगै आफूहरुलाई व्यावसायिक तथा अन्य काममा विराटनगरसहित प्रदेश १ जान सहज भएको रुपन्देही उद्योग संघका पूर्व अध्यक्ष एजाज आममले बताए ।


सौर्य एयरका भैरहवा प्रमुख जितेन्द्र यादव पनि भैरहवा–विराटनगर उडानमा यात्रुको चापले आफूहरु उत्साहित भएको बताए । उनका अनुसार लुम्बिनी प्रदेश र प्रदेश १ बीच सिधा हवाई सम्पर्कले दुई प्रदेशको पर्यटन, उद्योग र व्यापार विस्तारमा सघाउ पुग्नुका साथै भुटान, पूर्व–उत्तर भारत र बंगलादेशसम्म लुम्बिनीको सिधा पहुँच स्थापित हुनेछ ।सार्वजनिक यातायातबाट भैरहवा–विराटनगर यात्रामा १६ देखि १८ घण्टासम्म समय लाग्ने गरेकोमा सिधा उडानले समयको बचत भएको व्यवसायीहरु बताउँछन् ।भैरहवा–विराटनगर सिधा उडान सुरु भएसँगै प्रदेश १ बाट लुम्बिनी आउने  आन्तरिक पर्यटकका लागि पनि सहज भएको छ । लुम्बिनी घुम्न आउने आन्तरिक पर्यटकका लागि पनि भैरहवा–विराटनगर हवाई सेवा सुरु भएपछि सहज भएको लुम्बिनी विकास कोषका सूचना अधिकारी डा. हरिध्वज राईले बताए ।सौर्यले भैरहवा–विराटनगर उडानमा ५० सीट क्षमताको वमवाडियर सिआर जे २०० जेट एयरक्राप्ट प्रयोग गरेको छ । भैरहवा–विराटनगर हवाई यात्रा ४० मिनेटमा पूरा हुन्छ ।सिधा उडान नहुँदा विमान प्रयोग गर्नैपर्नेले भैरहवाबाट काठमाडौं जाने र त्यहाँबाट विराटनगर उडानको टिकट लिन्थे । यसो गर्दा पनि यात्रुका लागि ३ देखि ४ घण्टा समय लाग्थ्यो ।भैरहवा र विराटनगरबीच सिधा हवाईले लुम्बिनी प्रदेशका बासिन्दालाई पूर्वी नेपालको भेँडेटार, धनकुटा, इलाम, पाथीभरालगायतका पर्यटकीय क्षेत्रमा जान सहज भएको छ । सौर्यका भैरहवा शाखा प्रमुख यादवले भारतको दार्जिलिङ र सिक्किम जस्ता पर्यटकीय क्षेत्रमा घुम्न जान चाहने लुम्बिनी प्रदेशवासीका लागि पनि सहज भएको बताए ।भैरहवा–नेपालगञ्ज हवाई सेवाका लागि व्यवसायीको माग

सौर्य एयरलाईन्सलाई यस क्षेत्रका उद्योगी व्यबसायीले भैरहवा र नेपालगञ्जलाई पनि हवाई यातायातमा जोड्न सुझाव दिएका छन् । व्यावसायिक प्रवर्द्धनका लागि रुपन्देही आएको सौर्य एयरलाईन्सको टोलीलाई बुटवल उद्योग वाणिज्य संघमा स्वागत गर्दै उद्योगी व्यवसायीले भैरहवा–विराटनगरजस्तै भैरहवा–नेपालगञ्जमा पनि हवाई सेवा सुरु गर्न सुझाव दिएका हुन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

X