बैंकहरूले  फेरि बढाए ब्याजदर : १० प्रतिशतको  व्यवस्थामाथि टेकेर निक्षेपमा अधिकतम १०.०५ प्रतिशत प्रस्ताव !

person explore access_timeकात्तिक ३०, २०७८ chat_bubble_outline0

वाणिज्य बैंकहरूले फेरि पनि निक्षेपको ब्याजदर बढाएका छन् । मंगलबार २४ वाणिज्य बैंकहरूले मङ्सिर महिनाका लागि नयाँ ब्याजदर सार्वजनिक गर्दै निक्षेपमा अधिकतम १०.०५ प्रतिशतसम्म प्रस्ताव गरेका हुन् ।


तथापि, सार्वजनिक नयाँ ब्याजदर अनुसार २४ बैंक बाहेकका तीन बैंक राष्ट्रिय वाणिज्य बैंक, मेगा बैंक नेपाल र स्टाण्डर्ड चार्टर्ड बैंकले भने तुलनात्मक रुपमा कम ब्याजदर दिने प्रस्ताव गरेका छन् । सबैभन्दा सस्तो राष्ट्रिय वाणिज्य बैंकले ९.११ प्रतिशत ब्याजदर दिने भएको छ। यसैगरी मेगा र स्टाण्डर्ड चार्टर्ड बैंकले क्रमशः ९.५० प्रतिशत र ९.९६ प्रतिशत ब्याज दिने प्रस्ताव गरेका छन् ।१० प्रतिशतको व्यवस्थामाथि टेकेर १०.०५ प्रतिशत प्रस्ताव !नियामक राष्ट्र बैंकले यसअघि महिनामा एक पटक त्यो पनि १० प्रतिशत भन्दा बढी ब्याजदर तलमाथि गर्न नपाइने व्यवस्था गरेको छ । सोही व्यवस्थामाथि टेकेर पुनः बैंकहरूले १० प्रतिशत ब्याजदर सार्वजनिक गरेका हुन् । 

त्यसो त अघिल्लो महिना नै बैंकहरूले अस्वस्थ प्रतिस्पर्धामा उत्रिएर मनलाग्दी आफूखुसी निक्षेप र कर्जाको ब्याजदर तोक्न थालेपछि केन्द्रीय बैंकले १० प्रतिशतको बाध्यकारी सीमा तोकिदिएको थियो । तर, सोही व्यवस्थामाथि टेकेर बैंकहरूले पुनः ब्याजदर वृद्धि गरेका छन् । 

यसै विषयमा राष्ट्र बैंकले समेत व्यवस्था बमोजिम नै बैंकहरूले ब्याजदर तोकेका बताएको छ । यद्यपि, सोही व्यवस्थाका कारणले अर्को महिना पनि १० प्रतिशतका दरले बैंकहरूले ब्याजदर बढाउने छुट पाउने देखिएको छ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।