ब्याजदर निर्धारण सम्बन्धी नयाँ निर्देशन जारी

person explore access_timeकात्तिक २८, २०७८ chat_bubble_outline0

नेपाल राष्ट्र बैंकले ब्याजदर निर्धारणसम्बन्धी नयाँ निर्देशन जारी गरेको छ । कात्तिक ३ गते विज्ञप्तिमार्फत बजारको ब्याजदरलाई हस्तक्षेप गरेको राष्ट्र बैंकले सोही अनुसारको नीति सार्वजनिक गरेको हो । उक्त मितिमा बैंकहरुले आफूखुसी ब्याजदर बढाएपछि त्यसलाई स्थिर राख्न विज्ञप्तिमार्फत निर्देशन दिएको थियो । सोही निर्देशनलाई नीतिमा परिवर्तन गर्न नयाँ निर्देशन जारी गरेको हो ।


नयाँ व्यवस्थाअनुसार बैंकहरुले अघिल्लो महिनाको ब्याजदरबाट १० प्रतिशत मात्र बढाउन÷घटाउन मिल्छ । यस्तै, बचतको न्यूनतम र मुद्दतीको अधिकतम ब्याज ५ प्रतिशतभन्दा बढी हुनुहुँदैन । अघिल्लो महिनाको तुलनामा १० प्रतिशतले ब्याजदर निर्धारण गर्दा बचत र मुद्दती खाताको ब्याज ५ प्रतिशतभन्दा बढी भएमा समायोजन गर्नुपर्ने निर्देशनमा उल्लेख छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।