ad
x
राजनीति

राप्रपाद्वारा ७६ जिल्लाको नेतृत्व चयन, भक्तपुरमा नेतालाई कार्यकर्ताले थुने (नामावलीसहित)

person explore access_timeकात्तिक २६, २०७८ chat_bubble_outline0

राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा)ले ७६ जिल्लाको नेतृत्व चयन सकेको छ । भक्तपुरमा भने विवादका कारण नेतृत्व चयन हुन नसकेको महाधिवेशन प्रचारप्रसार विभाग सदस्य जनकराज पाठकले रातोपाटीलाई जानकारी दिए ।


राप्रपाले जिल्ला अधिवेशन सम्पन्न गर्नका लागि कात्तिक २३ गतेसम्मको समय प्रदान गरेकोमा भक्तपुरमा भने कमल थापा र पशुपति शमशेर राणा–डा प्रकाशचन्द्र लोहनी पक्षबीच भागबण्डा मिल्न नसक्दा तनावको अवस्था सिर्जना भएको हो ।भक्तपुरमा वडा तहको अधिवेशन भएपनि क्षेत्र र जिल्लामा अधिवेशन हुन नसकेको राप्रपाले जनाएको छ । पार्टी केन्द्रले दिएको समयसीमा अधिवेशन हुन नसकेपछि अब के हुने भन्नेमा अन्योलता कायमै रहेको छ । यसबारे केन्द्रीय अध्यक्षहरूबीच नै विवाद रहेकाले भक्तपुरको हकमा के हुने भन्नेबारे निर्णय हुन नसकेको एक नेताले रातोपाटीलाई जानकारी दिए ।के हो भक्तपुरको विवाद ?तत्कालीन राप्रपा र राप्रपा संयुक्त मिलेर राप्रपा गठन भएको हो । पार्टी एकता भएसँगै राप्रपाले देशभरका संगठन समायोजनलाई तिव्रता दियो । सोअनुसार भक्तपुरमा भने समायोजनको क्रममा विवाद रहँदै आयो । राप्रपा एकताअघि रामशरण लामिछाने राप्रपा संयुक्तको अध्यक्ष थिए भने कमल थापा निकट राप्रपाको अध्यक्ष माधव खत्री थिए ।यी दुईमध्ये लामिछाने वरिष्ठ भएको बताइएको छ । तर,  समायोजन गर्ने क्रममा उनीहरुले एकले अर्कालाई नछाड्दा समस्या भएको हो । पछिल्लो समय अधिवेशन गर्नकै लागि राप्रपा केन्द्रले रामशरणलाई अध्यक्ष दिने र माधव खत्रीलाई निर्वाचन कमिटीको प्रमुख दिने निर्णय गर्यो ।  तर उनीहरुले चित्त बुझाएनन् भने अधिवेशनको प्रक्रियामा जाँदा दुबैले उम्मेदवारी दर्ता गर्ने अवस्था आइलाग्यो भने दुई पक्षका कार्यकर्ताबीच हात हालाहालको अवस्था आएको एक नेताले रातोपाटीलाई बताए ।विवाद उग्र बन्दै गएपछि समाधानका लागि केन्द्रले केन्द्रीय सचिवालयका प्रमुख भास्कर भद्रा, निमित्त प्रमुख राजेन्द्र गुरुङलाई खटाए पनि समस्या ज्यूँकात्यूँ बनेको उनको भनाइ छ । बरु विवाद मिलाउन गएका उनीहरुलाई असन्तुष्ट कार्यकर्ताले दुई नेतालाई बाहिरबाट ताल्चै लगाएर कोठामा थुनिदिएको उनले बताए ।यस्तै विवाद मिलाउन केन्द्रीय निर्वाचन समितिका सदस्य झनक प्याकुरेल र रोशन कार्कीलाई पर्यवेक्षकको रुपमा खटाएर फेरि पहल गरियो । जति गर्दा पनि समस्या समाधान नभएपछि भक्तपुरले महाधिवेशनमा भाग लिन नपाउने अवस्था निम्तिने देखिएको छ ।

अधिवेशनको बाँकी प्रक्रियामा सामान्य हेरफेर

यसैबीच राप्रपाले सक्रिय सदस्यहरूको सदस्यता शुल्क बुझाउन कार्तिक २८ सम्मको समय दिएको छ । सो अवधिभित्र सदस्यता शुल्क नबुझाउनेको सदस्यता स्वतः खारेज गर्ने निर्णय गरेको प्रचार विभाग प्रमुख मोहन श्रेष्ठले जानकारी दिए । 

यस्तै बिहीबार बसेको अध्यक्षत्रयको बैठकले कार्तिक २९ भित्र केन्द्रीय निर्वाचन समितिलाई सक्रिय सदस्यहरूको नामावली उपलब्ध गराउने निर्णय पनि गरेको छ । यस्तै केन्द्रीय निर्वाचन समितिले कार्तिक ३० गते जिल्लाहरुमा सक्रिय सदस्यहरूको नामावली पठाउने, सक्रिय सदस्यहरूको नामावलीमा दावी विरोध मंसिर १ र २ गते भित्र गर्ने भएको छ ।

 यसअघि केन्द्रीय निर्वाचन समितिले कार्तिक २६ भित्र सक्रिय सदस्यहरुको नामावली जिल्लाहरुमा पठाउने गरी निर्णय गरेको थियो । यसैगरी सक्रिय सदस्यको दावी विरोध कार्तिक २७, २८ र २९ गते गर्ने तथा अन्तिम नामावली कार्तिक ३० गते प्रकाशन गर्ने निर्णय भएको थियो ।

 यस्तै बैठकले सक्रिय सदस्यहरूबाट महाधिवेशन प्रतिनिधिहरूको चुनाव मंसिर ३,४ र ५ गते गर्ने निर्णय पनि गरेको छ । यसअघि मंसिर १, २ र ३  गते गर्ने निर्णय भएको थियो । राप्रपाको महाधिवेशन आगामी मंसिर ११ देखि १३ सम्म काठमाडौंमा हुँदैछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

X