ad
x

जनकपुरमा दीपावली : केराको थाम र फूलमालाको व्यापार बढ्यो (फोटोफिचर)

person explore access_timeकात्तिक १८, २०७८ chat_bubble_outline0

जनकपुरमा दीपावलीका अवसरमा केराको थाम र फूलमाला बिक्री गर्नेहरुको भीड बढेको छ । बिहीबार बिहानैदेखि जनकपुरधाम बजारमा केराका थाम र फूलमाला बिक्री वितरण गर्ने कृषकहरूको भीड बढेको हो । जनकपुरधाम बजार क्षेत्रका व्यापारिक प्रतिष्ठान र पसलहहरुमा लक्ष्मी पूजाका दिन फूल र केराका थामको प्रयोग गरी स्वागतद्वार बनाउने चलन छ । योसँगै केरा थामको कारोबारमा समेत वृद्धि भएको छ ।
ट्रयाक्टरमा लोड गरेर जनकपुरधाम बजार पुर्याएका केराका थाम २५० रुपैयाँका दरले बिक्री भैरहेको क्षिरेश्वरनाथ नगरपालिका ३ का कासिम अन्सारीले बताए । उनले केराको थामबाट मनग्य आम्दानी हुने गरेको समेत सुनाए ।
जनकपुरधामका क्याम्पस चोक, विद्यापति चोक, कदम चोक, विश्वकर्मा चोक, राम चोक, भानु चोक, जनक चोक, रेल्वे स्टेशन एरिया, जिरो माइल एरियालगायत विभिन्न चोकमा रहेका व्यापारिक प्रतिष्ठानले केराको थामसहितका स्वागत द्वार बनाएर सजाउने चलन छ ।

बिहीबार करिब ५ हजार केराको थाम बिक्री भएको जनकपुरधाम उद्योग वाणिज्य संघका अध्यक्ष जितेन्द्र महासेठले जानकारी दिए । लक्ष्मी पूजाका दिन मात्र अनुमानित १० लाख रुपैयाँ बराबरको केराको थाम बिक्री हुने गरेको उनले बताए । यो बेला जनकपुरधाम बजारमा मात्र करिब ५० लाख रुपैयाँ बराबरको फूलमाला बिक्री हुने गरेको समेत उनले बताए । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।