ad

प्रधानन्यायाधीशमाथि लागेको आरोप न्याय क्षेत्रकै नमेटिने धब्बा : समाजवादी केन्द्र नेपाल

person explore access_timeकात्तिक ११, २०७८ chat_bubble_outline0

समाजवादी केन्द्र नेपालले प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शमशेर जबरालाई राजीनामाका लागि सुझाव दिएको छ । सो पार्टीका अध्यक्ष युवराज सफलले विज्ञप्ति जारी गर्दै  प्रधानन्यायाधीश जबरामाथि लागेको आरोप आरोपमात्र नभएर नेपालको न्याय क्षेत्रको एउटा नमेटिने कालो धब्बा भएको पनि उल्लेख गरेका छन् ।


न्याय क्षेत्रलाई त्यो धब्बाबाट मुक्त गर्न प्रधानन्यायाधीशले राजीनामा दिनु नै पहिलो विकल्प भएको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ । जिल्ला अदालत, उच्च अदालत, विशेष र सर्वोच्च अदालतजस्ता निकायमा पीडितलाई न्याय दिनेभन्दा पनि सेटिङ मिलाएर फैसला गर्ने र पीडितलाई झन् पीडित बनाउने कार्य हुने हुँदा तत्काल सबै अदालत विघटन गरी त्यसको विकल्पमा नागरिक न्यायालय स्थापना गरी आम नागरिकलाई न्याय दिन पनि विज्ञप्तिमार्फत माग गरिएको छ ।अदालतका सम्पूर्ण कर्मचारी, प्रधानन्यायाधीश र न्यायाधीशहरुको सम्पत्ति छानविन गरी आवश्यक कारबाही गर्न पनि सो पार्टीले सरकारसँग माग गरेको छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।