ad

काठमाडौँका एसएसपी सरुवाको निर्णय गुपचुप ?

person explore access_timeकात्तिक १०, २०७८ chat_bubble_outline0

महानगरीय प्रहरी परिसर काठमाडौंका एसएसपी अशोक सिंहलाई त्यहाँबाट हटाउने निर्णय गरिएको छ । गृह मन्त्रालयले सुदीप गिरीलाई काठमाडौं प्रहरी प्रमुखको जिम्मेवारी दिने निर्णय गरे पनि सो निर्णय कार्यान्वयनमा भने उल्झन देखिएको छ ।


काँग्रेसभित्रको शक्तिकेन्द्रको स्वार्थ बाझिँदा निर्णय कार्यान्वयनमा समस्या देखिएको गृह प्रशासनका एक जना उच्च अधिकारीले रातोपाटीलाई बताए । सिंह २०७७ मंसिर ५ मा काठमाडौं प्रहरी प्रमुख बनेका थिए । मंगलबार साँझ गृहमन्त्री बालकृष्ण खाणले सिंहलाई हटाएर गिरीलाई पठाउने निर्णय गरेका थिए । तर, निर्णय भएको थाहा पाएपछि अशोक सिंहले आफूलाई हटाउने निर्णय कार्यान्वयन नगर्न माग राख्दै शक्तिकेन्द्रमा दौडेपछि गृहमन्त्री पछि हटेका छन् ।‘एसएसपी सरुवाको निर्णय गोप्य राखिएको छ’ गृह मन्त्रालयका एकजना उच्च अधिकृतले रातोपाटीसँग भने–‘सो निर्णय कार्यान्वयन हुन गाह्रो छ ।’ सिंहलाई भैरहवा विमानस्थल सुरक्षा कार्यालयमा सरुवा गरिए पनि उनले डीआईजी बढुवा अघि आफूलाई काठमाडौंमा राखिदिन मन्त्रीलाई दबाब दिएका छन् । सुदूरपश्चिमका नेतामार्फत राति नै प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवालाई भनेर उनले सरुवा रोकाएको काँग्रेस वृतमा चर्चा छ ।केन्द्रीय अनुसन्धान ब्यूरोमा कार्यरत एसएसपी गिरी पूर्व प्रधानन्यायाधीश केदारप्रसाद गिरीका छोरा हुन् । निर्मला पन्त प्रकरणमा अनुसन्धान गरेका गिरीले प्रहरी उपरीक्षक (एसपी) हुँदा पर्साको कमाण्ड गरेका थिए । यसबारे जिज्ञासा राख्दा गृहमन्त्री बालकृष्ण खाणले काठमाडौंका प्रहरी प्रमुख फेर्नेबारे कुनै निर्णय नभएको स्पष्ट पारे । धनुषा र सर्लाहीका भने प्रहरी प्रमुखहरु फेरिएका छन् । कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।