ad

गौरीका लागि शाहरुखले ‘विला वियना’ लाई बनाए ‘मन्नत’, यसमा छन् अफिसदेखि नीजि हलसम्मका सबै सुविधा

person explore access_timeकात्तिक ४, २०७८ chat_bubble_outline0

 


बलिउडका बादशाह शाहरुख खान आफ्नो परिवारसँग मुम्बईको बान्द्रा इलाकास्थित ब्यान्डस्ट्यान्डमा बस्छन् । समुद्रको किनारामा अवस्थित मन्नत बाहिर दैनिक हज्जारौं मानिस शाहरुख खानको एक झलक पाइन्छ कि भन्ने आशमा लाइन लागेर बसिरहेका हुन्छन् ।पछिल्ला थुप्रै दशकदेखि मन्नत बाहिर प्रशंसकको भीड नलागेको दिन नै छैन । तर आज यो बंगला नारकोटिक्स कन्ट्रोल ब्यूरोको छापाका कारण चर्चामा छ । यसैबीच, मन्नत भित्र के कस्ता सुविधा छन् र भित्रबाट यो कस्ता देखिन्छ भन्ने बारे चर्चा गरौं ।शाहरुखले कसरी पाए, आफ्नो सपनाको घर ?शाहरुख खानको बंगला मन्नत वर्षौं अघि गुजराती मूलको पारसी परिवारसँग सम्बन्धित किकू गान्धीको थियो । उनी मुम्बईको प्रतिष्ठित शिमाल्ड आर्ट ग्यालरीका संस्थापक थिए । वर्षौं अघि शाहरुख किकूका छिमेकी थिए ।किकूले आफ्नो घरको नाम विला वियना राखेका थिए । यसले उनले त्यो जमानामा विभिन्न विलासी सुविधा राखेका थिए । शाहरुखलाई आफ्ना छिमेकीले आफ्नो घर भाडामा दिनेबारे सोचिरहेका छन् भन्ने थाहा भयो तब उनले उक्त घर खरिद गर्ने प्रस्ताव राखे । शाहरुखले घर खरिद गर्ने सोच बनाइराख्दा उनले ‘यस बस’ फिल्मको सुटिङ गरिरहेका थिए । थुप्रै मुश्किलपछि शाहरुखले सन् २००१ मा यो घर १३.३२ करोड भारुमा खरिद गरे । आज यो घरको मूल्य ३५० करोड भारुभन्दा बढी छ ।शाहरुखले गौरीका लागि किनेका थिए विलासी बंगलाः

शाहरुखले श्रीमती गौरीका लागि यो सपनाको घर खरिद गरेका थिए । मुम्बईका आर्किटेक्ट क्याफ वकिहले ६००० वर्ग फिटको यो बंगलालाई नविकरण गरेका थिए । शाहरुखकी श्रीमती गौरी एक इन्टेरियर डिजाइनर हुन् । उनले सन् १९२० को रोयल थीममा आफ्नो घरलाई भित्रबाट सजाइन् । यसलाई सजाउनका लागि शाहरुखले करोडौं रकम खर्च गरेका थिए ।

विला वियना खरिद गरेपछि शाहरुखले यो बंगलाको नाम जन्नत राख्न चाहन्थे तर पछि उनले आफ्नो घरको नाम मन्नत राखे ।

६ तले मन्नतमा शाहरुख खानको परिवार दुई तलामा  बस्ने गर्छ । अन्य तलालाई अफिस, नीजि बार, नीजि हल, स्विमिङ पुल, गेस्ट रुम, जिम, लाइब्रेरी, प्ले एरिया र पार्किङजस्ता अन्य सुविधाका लागि प्रयोग गरिएको छ ।

मन्नतमा पाँच विलासी बेडरुम, मल्टिपल लिभिङ रुम र डाइनिङ एरिया छ ।

शाहरुखले यो घरमा एउटा विशेष स्थान बनाएका छन् जहाँ शाहरुखले आफ्नो करियरमा पाएका हरेक अवार्डलाई सजाएर राख्छन् ।

यो बंगलाको ढाँचा २० औं शताब्दिको ग्रेड थ्री हेरिटेजको जस्तो छ, जुन हरेक तर्फबाट उत्कृष्ट देखिन्छ । आकाशतिरबाट, पछाडिबाट र किनाराबाट । मन्नतको हरेक तलाबाट समुद्रको सुन्दर दृश्य देख्न पाइन्छ ।

 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।