ad

बेलायतमा एकै दिन ४९ हजार बढी सङ्क्रमित, दैनिक एक लाखसम्म पुग्ने

person explore access_timeकात्तिक ४, २०७८ chat_bubble_outline0
फाइल तस्बिर

बेलायतमा पछिल्लो २४ घण्टामा ४९ हजार १३९ जना कोरोना सङ्क्रमित थपिएको ‘डिपार्टमेन्ट अफ हेल्थ एण्ड सोशल केयर’ ले जानकारी दिएको छ । दैनिक सङ्क्रमित सङ्ख्या एक लाखसम्म पुग्ने स्वास्थ्य मन्त्री साजिद जाविदले बुधबार साँझको कोरोना अपडेट प्रेस ब्रिफिङमा बताए ।


विगत आठ दिनदेखि दैनिक सङ्क्रमितको सङ्ख्या ४० हजार भन्दा माथि रहँदै आएको छ । गत जनवरीमा कोरोना सङ्क्रमणको दोस्रो लहर चलिरहँदा दैनिक सङ्क्रमित सङ्ख्या ५० हजार भन्दा माथि रहेको थियो । सङ्क्रमित सङ्ख्याको सबैभन्दा उच्चतम बिन्दु ८ जनवरीमा ६८ हजार ५३ पुगेको थियो । बेलायतमा हालसम्म सङ्क्रमित हुनेको कुल सङ्ख्या ८५ लाख ८९ हजार ७३७ पुगेको छ ।यसैगरी कोरोनाका कारण बितेको २४ घण्टामा १७९ जनाको ज्यान गएको स्वास्थ्य विभागले जनाएको छ । अघिल्लो दिन पछिल्लो सात महिनायताकै सबैभन्दा बढी २२३ जनाको मृत्यु भएको थियो।थपिएका नयाँ सङ्क्रमितसँगै बेलायतमा कोरोनाका सङ्क्रमणका कारण ज्यान गुमाउनेको सङ्ख्या एक लाख ३९ हजार नाघेको छ । कोरोना सङ्क्रमणको दोस्रो लहर आउँदा गत जनवरी २० मा एकै दिन एक हजार ८२० जनाको मृत्यु भएको थियो ।सङ्क्रमण दर तीव्र रूपमा बढ्दै गएपछि स्वास्थ्य मन्त्री जाविदले सङ्क्रमण फैलिन नदिन सम्भव भएसम्म आउटडोर मिटिङ गर्न आग्रह गरेका छन् । यदि घरभित्र मिटिङ गर्न परेमा झ्याल खुला राख्न र भीडभाडमा मास्कको प्रयोग गर्न पनि अनुरोध गरेका छन् । साथै प्रत्येक हप्ता र्यापिड टेष्ट गर्न पनि उनको सुझाव छ ।बेलायतमा हालसम्म कोरोनाविरुद्धको ९ करोड ४९ लाख ३९ हजार ८४ डोज खोप वितरण भइसकेको छ । जसमध्ये चार करोड ९५ लाख ५ हजार ३२७ जनाले खोपको पहिलो डोज र ४ करोड ५४ लाख ३३ हजार ७५७ जनाले खोपको दुवै डोज लगाइसकेको तथ्याङ्कमा उल्लेख छ । यसका साथै बेलायतमा हाल खोपको तेस्रो अर्थात् बुष्टर डोज पनि सुरु गरिएको छ । हालसम्म करिब ४० लाख मानिसहरूले बुष्टर डोज लगाइसकेका छन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।