ad

भीमबहादुर हत्या प्रकरण : प्रहरी भन्छ– जातीय विभेद खुलेको छैन

person explore access_timeकात्तिक ३, २०७८ chat_bubble_outline0

चितवनको भरतपुर महानगरपालिकामा भीमबहादुर विश्वकर्माको हत्या भयो । दशैंको नवमीका दिन असोज २८ मा भरतपुर महानगरपलिका–४ स्थित दुर्गा चोकमा उनको हत्या भएको थियो । दलित अभियन्ताहरुले ५८ वर्षीय भीमबहादुरलाई जातीय विभेदका कारण हत्या गरिएको दाबी गरेका छन् ।


यसबीचमा दलित मुक्ति संगठनले घटनाबारे स्थलगत अध्ययन गरेको थियो । दुर्गाचोकमा रहेको मन्दिरमा भेला भएका स्थानीयका बीचमा विश्वकर्माले ‘यो मन्दिरमा हामीले पनि बोकाको बली दिन पाउने कि नपाउने ?’ भनेर प्रश्न गर्दा उनको हत्या गरिएको सो संगठनको जिकिर छ ।नेपाल दलित मुक्ति संगठनका अध्यक्ष गणेश विश्वकर्माले विज्ञप्ति निकालेर जातीय विभेदका कारण भीमबहादुरको हत्या भएको भन्दै हत्याराहरूमाथि कडा कारवाही र परिवारलाई न्यायपूर्ण क्षतिपूर्तिको माग गरेका छन् । हत्यामा संलग्न रहेका भनिएका दुईजनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेर अनुसन्धान गरिरहेको छ ।आरोपीहरुमाथि ‘ज्यान मार्ने कसुर’ मुद्दामा अनुसन्धान भइरहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय चितवनका प्रवक्ता (डीएसपी) सूर्य थापाले रातोपाटीलाई बताए । तर, अनुसन्धानका क्रममा जातीय विभेद भएको नखुलेको बताउँछन् डीएसपी थापा ।प्रहरीका अनुसार नवमीको दिन बिहान पौने १० बजेतिर भीमबहादुर मादक पदार्थ खाएर दुर्गाचोकमा पुगेका थिए । चोकमा उनले अश्लील शब्द बोलेर हो–हल्ला गरेपछि सीताराम बस्नेतले ‘नजिकै महिला दिदीबहिनीहरु छन्, किन हल्ला गरेको ?’ भन्दै प्लाष्टिकको पाइपले कुटेका थिए ।प्रहरीका अनुसार १० मिनेटपछि भीमबहादुर कराउँदै पल्लवी फार्मेसीमा प्रवेश गर्न खोजे । सो फार्मेसीका सञ्चालक दिलिप श्रेष्ठले उनलाई मुक्का हानेर घर जान आग्रह गरे । तर, दिलिपले मुक्का हान्दा उनी ढलेको प्रहरीको अनुसन्धानबाट खुलेको छ । त्यसपछि दिलीपले नै उनलाई चितवन मेडिकल कलेजमा लगे । अस्पतालमा उनको मृत्यु भयो ।‘कुटपिटमा दुईजनाको संलग्नता देखिएको छ’ डीएसपी थापाले भने, ‘यसमा जातीय विभेद खुलेको छैन, हामी अनुसन्धान गर्दैछौं ।’ मन्दिरमा पस्न पाउनुपर्छ भन्दा भीमबहादुरमाथि कुटपिट भएको अनुसन्धानबाट देखिएको छैन ।

दुर्गाचोकमा रहेको भनिएको मन्दिर बाटोमा भएको सानो मन्दिर हो । सो मन्दिरमा भिडभाड हुनेगरी पूजाआजा र बली दिने परम्परा नभएको प्रहरीको भनाइ छ । ‘घटना भएका बेलामा मन्दिरमा पूजा गरेको अवस्था छैन’ डीएसपी थापाले भने, ‘नजिकै घरहरु छन्, सानोखालको मन्दिर हो ।’ 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।