ad

लोसपाका नेता भन्छन्– जनकपुर जलमग्न हुनुमा एडीबी दोषी

person explore access_timeकात्तिक ३, २०७८ chat_bubble_outline0

लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी नेपालका नेताले जनकपुर जलमग्न हुनुमा एसियाली विकास बैंक (एडीबी) को परियोजनालाई दोष दिएका छन् । केही दिनदेखिको अविरल वर्षाका कारण जनकपुर जलमग्न भएको छ ।


लोसपा नेपालका कार्यकारिणी सदस्य वृषेशचन्द्र लालले एडीबीको सहयोगमा एकीकृत सहरी विकास आयोजनाअन्तर्गत जनकपुरको सडक विस्तार, नाला निर्माणको काम भएको भन्दै अहिले भएको डुबान त्यसकै परिणाम भएको उल्लेख गरेका छन् ।जनकपुरमा रहेका उनले बुधबार प्रेस नोट जारी गर्दै जनकपुरमा भएको सडक विस्तार आयोजना शत प्रतिशत असफल भएको जनाएका छन् । डुबानका कारण जनकपुरवासीले अहिले व्यहोरेको क्षति विरलै किसिमको र असामान्य भएको उनको भनाइ छ । ‘यदि तत्काल समाधान निकाल्ने तर्फ काम भएन भने यस्तै स्थिति आइरहने निश्चितताले राजधानी जनकपुरधामको अवस्था के होला सहजै कल्पना गर्न सकिन्छ,’ उनले भनेका छन् ।यतिको खर्च गरेर बनाएको योजना र त्यस अनुसारको निर्माणको परिणाम स्वयंले नै धेरै कुरा भनिरहेको बताउँदै उनले प्रविधिक ज्ञानको आभाव, समस्याको पहिचान, त्यसको सुक्ष्म–विश्लेषण, समाधानको निर्क्यौल, सो अनुसारको योजना र त्यस बमोजिमको निर्माण लगायत सबै क्षेत्रमा आधारभूत कमजोरी छर्लङ्ग भएको प्रस्ट पारेका छन् ।आयोजना सम्बन्धी एडीबीको सहयोगको रकमको खर्च बाहेक समग्रमा सदुपयोग–उपलब्धी न्यून भएको उनले दाबी गरेका छन् । अहिले देखिएको ढलको समस्या, बाहिरबाट नगरमा प्रवेश गर्ने भेल, आगामी दिनमा त्यससँग जोडिएका समस्याहरू सबैको एकीकृत निदानको तुरन्त थालनी गर्नुपर्ने उनले बताए ।एकीकृत सहरी विकास आयोजना एडीबीको सहयोगले सम्पन्न भएको हुनाले यस सम्बन्धमा आवश्यक चासो लिन पनि उनले एडीबीलाई आग्रह गरेका छन् ।कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।