ad

बेलायतमा कोरोनाबाट मृत्यु हुनेको संख्या ह्वात्तै बढ्यो, २४ घन्टामा २२३ जनाको मृत्यु

person explore access_timeकात्तिक २, २०७८ chat_bubble_outline0

बेलायतमा कोरोना संक्रमणका कारण हुने दैनिक मृतक संख्या ७ महिनायताकै उच्च कायम भएको छ । ‘डिपार्टमेन्ट अफ हेल्थ एण्ड सोशल केयर’ ले मंगलबार सार्वजनिक गरेको तथ्यांकअनुसार  गएको २४ घन्टामा २२३ जना कोरोना संक्रमितको मृत्यु भएको हो । यो संख्या गत मार्च ९ तारिख पछिकै सबैभन्दा बढी हो ।


यससँगै बेलायतमा कोरोना संक्रमणका कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या एक लाक ३८ हजार ८५२ पुगेको छ । एक साताभित्र ९११ जना संक्रमितको मृत्यु भएको छ, जुन संख्या अघिल्लो हप्ताको तुलनामा १४.६ प्रतिशतले बढेको हो । राष्ट्रिय तथ्यांकको कार्यालयले सार्वजनिक गरेको तथ्याँकअनुसार कोभिडका कारण गरिएको मृत्यु दर्ताका आधारमा एक लाख ६४ हजारको मृत्यु भएको उल्लेख छ ।यसैगरी पछिल्लो २४ घन्टामा ४३ हजार ७३८ जना नयाँ संक्रमित फेला परेका छन् । बेलायतमा हालसम्म कोरोनाका संक्रमितको कुल संख्या ८५ लाख ४१ हजार १९२ पुगेको छ । संक्रमण दर अघिल्लो हप्ताको तुलनामा १६ प्रतिशतले बढेको छ । अघिल्लो दिन २४ घन्टामा करिब ५० हजार नयाँ संक्रमित थपिएका थिए ।संक्रमण दर बढेसँगै आउँदो जाडोयाम निकै चुनौतिपूर्ण हुने सरकारको धारणा बाहिरिएको छ । संक्रमण दर नियन्त्रणका लागि बेलायतमा ‘प्लान बी’ अन्तरगतको सुरक्षानीति लागू गर्ने तयार गरेको छ ।‘प्लान ए’ अन्तर्गत ५० वर्ष माथिका र अन्य उच्च जोखिममा रहेकालाई ‘बुष्टर डोज’ वितरण गर्ने, १२ देखि १५ वर्ष उमेरकालाई पहिलो डोज खोप वितरण गर्ने र भीडभाडमा मास्क लगाउने जस्ता नियम लागू गरिनेछ । तर, प्लान बी अन्तर्गत के कस्ता नियम लागू हुन्छन् भन्ने बारेमा सरकारको कुनै स्पष्ट धारणा सार्वजनिक भएको छैन ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।