जिराको बेफाइदा : मिर्गौला र कलेजोमा असर

person explore access_timeअसोज २५, २०७८ chat_bubble_outline0

विशेषगरी मसलाको रुपमा प्रयोग हुने जिराका धेरै फाइदाहरु छन् । यसलाई बटरमिल्क, दाल, सलाद आदि खानेकुरामा पनि प्रयोग गर्ने गरिन्छ । यसले खानाको स्वाद पनि बढाउँछ । तर, धेरै मात्रामा जिराको सेवन घातक मानिन्छ । 


छाती पोल्ने
जिराले पेटमा हुने ग्यासको समस्या कम गर्न मद्दत गर्छ । तर, यसले छाती पोल्ने समस्या पनि पैदा गर्छ । जिराले तीव्र गतिमा ग्यास निकाल्ने काम गर्ने भएकाले मानिसहरुमा छाती पोल्ने समस्या हुन्छ । भने, कहिलेकाँही डकार पनि आउने गर्छ ।मिर्गौला 
जिरामा हुने तेल अत्यधिक वाष्पशील हुन्छ । त्यसैले यसको धेरै सेवन गर्दा मिर्गौला र कलेजो खराब हुने सम्भावना बढ्छ । तर, यो समस्या लामो समयसम्म लगातार जिराको सेवन गर्दा मात्रै हुने चिकित्सकहरु बताउँछन् । त्यसैले जिराको सेवन उचित मात्रामा गर्नुपर्छ ।नार्कोटिक इफेक्ट 
जिराको अत्यधिक सेवनले मेन्टल क्लाउडिङ, धेरै निन्द्रा लाग्ने र शरीर बेचैन हुने जस्ता समस्या आउँछ । रक्तचाप कम हुन्छ 
धेरै जिराको सेवनले रक्तचाप निकै कम भइदिन्छ । त्यसैले रगतमा चिनीको मात्रा नियन्त्रण गर्नका लागि जिराको सेवन गर्दा सही मात्रामा गर्नुपर्छ । यदि शल्यक्रिया गर्दै हुनुहुन्छ भने दुई हप्ताअगाडि नै जिराको सेवन गर्न छोड्नुपर्छ ।गर्भवती वा स्तनपान गराउने महिला
जिरालाई गर्भवती वा स्तनपान गराउने महिलाले औषधिको रुपमा प्रयोग गर्नुहुँदैन । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।