ad
x

यस्तो छ शाहरुख खानका छोराको जीवनशैली : क्यालिफोर्नियाबाट ग्रेजुएट, सोसल मिडियामा खासै छैनन् सक्रिय

person explore access_timeअसोज १८, २०७८ chat_bubble_outline0

शाहरुख खानका छोरा आर्यन चर्चामा छन् । यद्यपि, क्यामरा उनको वरिपरि घुमेको यो पहिलो घटना होइन । यसअघि पनि जब आर्यन सार्वजनिक स्थानमा देखिन्छन्, क्यामरामा कैद हुनबाट जोगिन सक्दैनन् । तर यसपटक भने उनी नारकोटिक्स कन्ट्रोल ब्यूरोको नियन्त्रणमा छन् । त्यसैले पनि उनी यसपटक विशेष चर्चामा छन् । यहाँ हामी तपाईंलाई उनको जीवनसँग सम्बन्धित केही विशेष जानकारी दिँदैछौं ।


आर्यनको पढाईः२३ वर्षका आर्यनले लण्डनको सेभेन अक्स स्कूलबाट १२ कक्षाबाट पास गरेका छन् । यसअघि उनी मुम्बईको धीरुभाइ अम्बानी स्कूलमा पढिरहेका थिए । मे सन् २०२१ मा आर्यनको ग्रेजुएशनको फोटो भाइरल भएको थियो । फोटोमा उनले आफ्नो ग्रेजुएशन गाउनमा सर्टिफिकेट समातिरहेको देखिएका थिए । आर्यनले सन् २०२० मा युनिभर्सिटी अफ सनर्दन क्यालिफोर्नियाबाट ब्याचलर अफ फाइन आर्टस्, सिनेमेटिक आर्टस्, फिल्म एण्ड टेलिभिजन प्रोडक्सन, स्कूल अफ सिनेमेटिक आर्टस्को डिग्री हासिल गरेका छन् ।लायन किङमा पितासँग काम गरेःशाहरुख खानले आफ्नो छोरासँग पहिलो पटक लायन किङको हिन्दी भर्सनमा काम गरेका थिए । वास्तवमा, यो फिल्ममा आर्यनलले जवान सिम्बालाई आफ्नो आवाज दिएका थिए । जबकी शाहरुखले मुससाफालाई आवाज दिएका थिए । आर्यनले बाल्यकालमा ‘कभी खुसी कभी गम’ मा क्यामियो गरेका थिए । बाल्यकालमा नै आर्यनले लाजवाब फिल्मको एनिमेटेड भर्सनमा पनि डबिङ गरेका थिए । शाहरुखले आफ्ना छोरा निकै राम्रो लेखक भएको बताएका थिए । आर्यनको रुझान निर्देशनतर्फ छ । उनी असाध्यै सृजनशील छन् ।बाल्यकालमा गरेका थिए युवतीमाथि कुटपिटःआर्यन खान जब ९ वर्षका थिए तब एक युवतीसँग उनको झगडा भएको थियो । उनले शाहरुखलाई मोटो भनेकी थिइन् । ती युवतीले सुरुमा त शाहरुखलाई तथानाम भने । उनले ‘कौन बनेगा करोडपति’ मा शाहरुख असाध्यै नराम्रो देखिएको भनेका थिए । आर्यनले उनको यो कुरामा केही पनि भनेनन् तर जब युवतीले ‘तिम्रो पापा मोटो छन्’ भनिन् तब आर्यनले उनलाई खुट्टाले हानिदिए ।आर्यन अघि केही बच्चा गुमाइसकेका थिए शाहरुखः

आर्यन जन्मनुअघि गौरीका केही गर्भपात भएक थिए । जब आर्यन जन्मिए, तबपनि स्थिति निकै मुश्किल थिए । शाहरुखका दुबै सन्तान हुर्किएर अध्ययनका लागि विदेश गए तब उनलाई बच्चाको कमी हुन थाल्यो । एउटा अन्तरवार्तामा उनले भनेका थिए, ‘पछिल्लो चारपाँच वर्षदेखि बच्चाहरु घर बाहिर बस्न थाले, स्कूल जान थाले । पहिला उनीहरु बाँदरजस्तै टाँस्सिएर बस्दथे र म उनीहरुसँग धेरैभन्दा धेरै समय बिताउन पाउँथे ।’

‘अब बच्चाहरु साथीहरुसँग आफ्नो कोठामा बस्न थाले । उनीहरु घरमा छन्–छैनन् भनेर कहिलेकाँही त थाहा नै हुँदैन । बच्चासँग बिताएको समय हामीलाई याद आउन थालेको छ । आर्यन पढ्नका लागि लण्डन गए र छोरी पनि विदेशमा छिन् । हामी खुल्ला विचारका अभिभावक हौं । बच्चाहरुले जे चाहन्छन्, त्यो गर्न सक्छन् । तर हामी बच्चालाई मिस गर्न थालेका थियौं ।’

आर्यन खानको सार्वजनिक जीवनसँग जोडिएका केही तथ्यः

– आर्यन खानको जन्म १३ नोभेम्बर सन् १९९७ मा दिल्लीमा भएको थियो तर उनलाई लाइमलाइटबाट टाढा बस्न मनपर्छ ।

– आर्यन सोसल मिडियामा कम सक्रिय रहन्छन् । इन्स्टाग्राममा हालसम्म २४ वटा पोस्ट गरेका छन् ।

– आर्यन विदेशमा पढाईका बेला करिब २ वर्षसम्म सोसल मिडियाबाट टाढा रहे ।

– आर्यनको इन्स्टाग्राममा १.५ मिलियन फलोअर्स छन्, तर उनले ४३८ जनालाई उनले फलोब्याक गर्छन् ।

– आर्यनले केही सिमित स्टारलाई फलो गर्छन् जसमा कट्रिना कैफ, करण जोहर र आलिया भट्ट समावेश छन् । तर त्यो सूचीमा दिपिका पादुकोण र अनुष्का शर्मा समावेश छैनन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

यो पनि पढौँ

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।