ad
x
राजनीति

पानसमा बत्ति बालेर एमालेको विधान महाधिवेशन उद्घाटन, तस्बिरमा हेर्नुस्

person explore access_timeअसोज १५, २०७८ chat_bubble_outline0

पार्टीको आगामी नीति तय गर्न नेकपा एमालेको पहिलो विधान महाधिवेशन सुरु भएको छ । ललितपुरको गोदावरीस्थित सनराइज अन्तराष्ट्रिय सम्मेलन केन्द्रको हलमा जारी महाधिवेशनमा देशभरका ६ हजार प्रतिनिधि सहभागी छन् । निर्धारित समयभन्दा करिब एकघण्टा ढिलो सुरु भएको सम्मेलनको एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले पानसमा बत्ति बालेपछि विधान महाधिवेशनको लोगो अनावरण गरेर उद्घाटन गरेका हुन् ।


महाधिवेशनको पहिलो दिन शीर्ष नेताहरुको मन्तव्यसहित राजनीतिक, सांगठनिक र विधान संशोधन गरी तीनवटा दस्तावेज पेश छलफलका लागि पेश हुनेछन् । पेश भएका दस्तावेज दोस्रो दिन समूहगत छलफल हुनेछ । महाधिवेशनमा अध्यक्ष मण्डलसहित तोकिएको छ ।

जसमा अध्यक्ष केपी ओली, उपाध्यक्षहरू युवराज ज्ञवाली र अष्टलक्ष्मी शाक्य तथा स्थायी समिति सदस्यहरु रामबहादुर थापा, सुवासचन्द्र नेम्वाङ, सत्यनारायण मण्डल र छविलाल विश्वकर्मा रहेका छन् । त्यस्तै महाधिवेशन सहज ढंगले सञ्चालन गर्न विभिन्न कमिटीहरु गठन भएका छन् ।सचिव युवराज ज्ञवालीले सञ्चालन गरिरहेको महाधिवेशनले आगामी पाँच वर्षका लागि विधानमै पार्टीको राजनीतिक कार्यदिशा तय गर्नेछ । माओवादीसँगको पार्टी एकता बदर भएपछि र पाँच वर्षसम्म सरकार सञ्चालनको जनमत पाएर पनि तीन वर्षमै सरकार ढलेको अवस्थामा एमालेको विधान महाधिवेशन भइरहेको छ । सरकारको नेतृत्व गर्दा दुई पटकसम्म विघटन गरेको संसद सर्वोच्च अदालतले ब्यूँताइदिए पनि एमालेले संसद विघटन सही भन्दै आएको छ ।  

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।