सुरक्षा योजना

प्रहरीको दसैँ सुरक्षा तयारी : काठमाडौंका ९ ठाउँमा  हेल्प डेस्क, डेरामा बस्नेको फोटोसहितको विवरण राख्न आग्रह

काठमाडौंका एसएसपी भन्छन्– चाडबाडमा लुटपाट र गुण्डागर्दी हुन दिँदैनौँ

person explore access_timeअसोज १२, २०७८ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । महानगरीय प्रहरी परिसर काठमाडौंले दसैँ, तिहार र छठलाई केन्द्रित गरेर सुरक्षा योजना लागु गरेको छ । चाडपर्वमा हुने अपराधका घटना न्यूनीकरण गर्न प्रहरीले घरधनीहरुलाई डेरामा बस्ने र घरमा काम गर्नेहरुको फोटोसहितको विवरण राख्न सार्वजनिक सूचना जारी गरेको छ ।

अपराधका सूचना दिन १९ बुँदे ‘अनुरोध पत्र’ सार्वजनिक गर्दै काठमाडौं प्रहरीले दसैँ, तिहारको सुरक्षाका लागि ३३ सय सुरक्षाकर्मी परिचालन गरेको छ । काठमाडौं छाड्ने र विदेशबाट घर फर्किनेहरुको सहजताका लागि काठमाडौंका ९ ठाउँमा हेल्प डेस्क राखिएको काठमाडौंका एसएसपी अशोक सिंहले बताए ।

उनका अनुसार सुन्धारा, गौशाला, चावहिल चोक, नयाँ बसपार्क, कोटेश्वर, बल्खु, कलंकी र बालाजुमा हेल्प डेस्क राखिएको छ । सार्वजनिक सवारीमा यात्रीसँग बढी भाडा लिएमा र व्यवस्थापनमा लापरवाही गरेमा यात्रीले हेल्प डेस्कमा सम्पर्क गर्न सक्नेछन् ।

जुवातास, व्यापारिक केन्द्रमा हुने लुटपाट र चोरी नियन्त्रणका लागि काठमाडौंमा सादा पोशाकमा प्रहरीको ३८ वटा टोली परिचालन गरिएको छ । खसी र कुखुरा किनबेच हुने ठाउँको सुरक्षाका लागि प्रहरी परिचालन गर्नेगरी सुरक्षा योजना लागु गरिएको छ ।

‘चाडपर्वमा हुने लुटपाट र गुण्डागर्दी पूर्ण रुपमा नियन्त्रण हुनेगरी सुरक्षा योजना लागु गरेका छौं’ महानगरीय प्रहरी परिसर काठमाडौंका एसएसपी सिंहले भने, ‘लाखौं मानिस उपत्यका छाडेर बाहिर जाने र दसैँ, तिहारमा आर्थिक गतिविधि पनि धेरै हुने हुनाले अप्रिय घटना हुनबाट रोक्नेगरी सुरक्षा योजना लागु गरेका छौं ।’

दसैँ, तिहार र छठको बेला मन्दिरमा भिड हुने हुनाले काठमाडौंका मुख्य १२ वटा मन्दिरमा प्रहरीले निगरानी बढाएको छ । काठमाडौंका गुम्बा आसपासको क्षेत्रमा पनि प्रहरीले सुरक्षा व्यवस्था कडा बनाएको छ । त्यस्तै, कोटेश्वर, बल्खु र चावहिल लगायत ११ ठाउँका टिकट काउन्टरमा पनि प्रहरीले निगरानी बढाएको छ । उपत्यका छाड्ने यात्रीका लागि टिकटको नियमित बेचविखन भए÷नभएको प्रहरीले निगरानी गरिरहेको छ ।

एटिएम बुथमा निगरानी

कोभिड–१९ संक्रमणको जोखिमका कारण चाडपर्वमा स्वास्थ्य प्रोटोकल पालना नगर्नेहरुलाई प्रहरीले कानुनी दायरामा ल्याउने चेतावनी दिएको छ । गहना पसल, सपिङ मल र एटिएम बुथ आसपासमा लुटपाट हुनसक्ने सुरक्षा विश्लेषणका साथ त्यस्ता ठाउँमा निगरानी गर्नेगरी सुरक्षा योजना लागु गरिएको प्रहरीको भनाइ छ ।

काठमाडौंमा घर खाली गरेर दसैँ, तिहार मनाउन पुर्ख्यौली थातथलो जानेहरुको विवरण तयार गरेर त्यस्ता घर केन्द्रित पैदल गस्ती र चेकजाँच गरिने सुरक्षा योजना प्रहरीले सार्वजनिक गरेको छ ।

काठमाडौं जिल्लालाई १४ वटा एरियामा विभाजन गरेर दसैँ, तिहारमा बिदा हुँदा त्यहाँ बस्ने सुरक्षागार्डको विवरणसमेत लिएर चेकजाँचको व्यवस्था गरिने प्रहरी परिसर काठमाडौंले जनाएको छ । उपत्यका प्रवेश गर्ने नाकाहरुमा तालिम प्राप्त कुकुरसमेत परिचालन गरेर चेकजाँच गर्ने योजना प्रहरीले लागु गरेको छ । नयाँ सुरक्षा योजना लागु भइसकेको र छठसम्म जारी रहने एसएसपी सिंहले रातोपाटीलाई बताए । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।