संसदको नारा सत्ताच्युत भएपछिको कुण्ठा : खतिवडा

person explore access_timeअसोज ९, २०७८ chat_bubble_outline0

नेकपा एकीकृत समाजवादी पार्टीका नेता एवम् प्रतिनिधिसभा सदस्य विरोध खतिवडाले नेकपा एमालेले प्रतिनिधिसभा अवरुद्ध पार्न गरेको नाराबाजी सत्ता च्युत भएपछिको कुण्ठा मात्र भएको बताएका छन् । शनिबार हेटौंडामा आयोजित शपथ ग्रहण तथा एकीकृत समाजवादी मकवानपुरको जिल्लास्तरीय भेलालाई सम्बोधन गर्दै नेता खतिवडाले सो कुरा बताएका हुन् । 

उनले देश र जनताको काममा बाधा हाल्न संसद्मा नाराबाजी गरेको आरोप लगाए । उनले सरकारलाई असफल पार्नका लागि नाराबाजीको नाटक मञ्चन गरेको बताए । बारम्बार संसद्को हत्या गर्नेहरुले संसदीय सर्वोच्चता कायम गर भन्ने नारा लगाएको देख्दा आश्चर्य लागेको समेत उनले बताए । संसद्को रक्षाका लागि सडकदेखि अदालतसम्म पुगेर लड्नेले गरेकोचाहीं संसदीय मर्यादा विपरित हुने अनि संसद्को हत्याराले गरेको नारावाजीचाहीं कसरी मर्यादित भयो नेता खतिवडाले प्रश्न गरे ।

केपी ओलीलाई कटाक्ष गर्दै नेता खतिवडाले भने ‘देशको ढुकुटीमा मुख गाड्न पल्केका मुसाहरु बिरालो गएर बसेपछि भागाभाग भएका छन् ।’ बोल्नसमेत नजानेका नेताहरु व्यक्तिवादको पुजामा लाग्नाले जनताको त्याग र कम्युनिष्ट आन्दोलनको उपलब्धी नै संकटमा परेको उनले बताए । 

कम्युनिष्टका नेता मदन भण्डारी, मनमोहन अधिकारी र पुष्पलालले व्यक्तिवाद नसिकाएको भन्दै ओलीको व्यक्तिवादी सोच र सिद्धान्तका कारण एमालेको भविष्य नै संकटमा परेको उनले बताए । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।