चीनले क्रिप्टो करेन्सीमा प्रतिबन्ध लगाएपछि बिटक्वाइनको मूल्यमा पहिरो

person explore access_timeअसोज ९, २०७८ chat_bubble_outline0

चीनको केन्द्रीय बैंक ‘पिपुल्स बैंक अफ चाइना’ले सबै खाले क्रिप्टो क्वाइनलाई प्रतिबन्ध लगाएपछि बिटक्वाइनको मूल्यमा पहिरो गएको छ । चीनले २४ तारिखमा सबै खाले क्रिप्टोकरेन्सी माथि प्रतिबन्ध लगाएको हो । 

यससँगै एकै दिनमा बिटक्वाइनको मूल्यमा ६ हजार डलरभन्दा बढीले गिरावट आएको छ । चीनले सन् २०१९ देखि नै क्रिप्टोकरेन्सी सम्बन्धी कारोबारलाई प्रतिबन्ध लगाउँदै आएको थियो । तर, शुक्रबार केन्द्रीय बैंकले घोषणाले अवैधरुपमा हुने सम्पूर्ण कारोबार रोकिएको छ ।

उक्त घोषणासँगै चीनबाट अन्तर्राष्ट्रिय बजारमा भुक्तानी हुने क्रिप्टोकरेन्सीमा समेत रोक लागेको छ । सबैखाले क्रिप्टोकरेन्सीका लागि चीन सबैभन्दा ठूलो बजार हो । त्यसैले त्यहाँ हुने गतिविधिले यसको मूल्यमा ठूलो असर गर्छ ।
 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।