कहिले घर छोडे त कहिले श्रीमती–छोरीका लागि खेत धितो राखे : यस्तो छ भोजपुरी नायकको संघर्षका किस्सा

person explore access_timeअसोज ४, २०७८ chat_bubble_outline0

सफलता हासिल गर्नका लागि मिहिनेत, हिम्मत र लगनशीलताको जरुरी हुन्छ । धेरैपटक असफल हुँदा पनि परिश्रम जारी राख्नु नै सफलताको मूलमन्त्र हो ।

यही मन्त्र पछ्याएर भारतीय सिनेमामा रवि किशनले एक अलग पहिचान बनाएका छन् । विशेषगरी, भोजपुरी सिनेमामा उनको प्रसिद्धि ठूलो छ । उनी अहिले राजनीतिमा पनि सफल भइसकेका छन् र भारतीय जनता पार्टीबाट सांसद् बनिसके ।

आफ्ना संघर्षका दिनहरुमा रवि किशन बिहानै उठ्थे र राती बेलुकीसम्म काम गर्थे । दिनभर मिहिनत गरेर घर फर्कँदा उनी थाकिसकेका हुन्थे । घरको आर्थिक अवस्था राम्रो थिएन, तर पनि उनका बाबुले अगाडि बढ्नका लागि हौसला दिने गरेका थिए ।

मिडिया रिपोर्ट अनुसार रवि किशनकी छोरीको जन्म हुँदा अस्पतालमा तिर्ने पैसा पनि उनीसँग थिएन । त्यहीकारण उनकी पत्नी र छोरीलाई डिस्चार्ज गर्न अस्पतालले मानेन । यसपछि उनले आफ्नो खेत धरौटी राखे । त्यसपछि ब्याजमा कर्जा लिएर छोरीलाई घर लिएर आए ।

रवि किशनले एक पुरानो अन्तर्वार्तामा भनेका छन् कि उनी बाल्यकालमा रामलीलामा सीता बनेर अभिनय गर्दथे । तर परिवारका सदस्यहरुलाई यस्तो अभिनय मन परेको थिएन । त्यहीकारण उनले घरमा पिटाई समेत खानुपरेको थियो । अभिनयको अम्मली भएकैले उनले बाल्यकालमा घर छाड्ने फैसला पनि लिएका थिए । सन् १९९२ मा पिताम्बर फिल्ममार्फत् उनले सिनेमा यात्रा सुरु गरेका थिए ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।