मुद्दा दर्ता नगरेको भन्दै प्रहरी कार्यालय घेराउ

person explore access_timeभदौ ३१, २०७८ chat_bubble_outline0

 


मुद्दा दर्ता नगरेको भन्दै स्थानीयले जिल्ला प्रहरी कार्यालय धनुषा घेराउ गरेका छन् । धनुषाका प्रहरी उपरीक्षक प्रकाश रानाभाटले घुस खाएर पीडकलाई उन्मुक्ति दिएको आरोप लगाउँदै बिहीबार पीडित पक्षले प्रहरी कार्यालयलाई घेराउ गरेको हो ।  धनुषाको मुखियापट्टी मुसहरनिया गाउँपालिका वडा नम्बर ३ स्थित तुल्सियाहीमा मुस्लिम समुदायबीच नमाज पढ्ने विषयमा भएको विवादमा पीडकसँग घुस लिई पीडितको मुद्दा दर्ता नगरेको भन्दै प्रहरी उपरीक्षक प्रकाश रानाभाट विरुद्ध चर्को नाराबाजी समेत गरेका छन् ।तुल्सियाही गाउँबाट पीडित पक्षका मान्छेहरूले प्रहरी उपरीक्षक रानाभाट विरुद्ध चर्को नाराबाजी जुलुस प्रदर्शन गर्दै जिप्रका अगाडी करिब डेढ घण्टासम्म नाराबाजी गरेका थिए । उनीहरूले पीडितको मुद्दा दर्ता गरी छानबिन गरेर दोषीलाई तत्काल पक्राउ गर्न माग गरेका छन् ।

पीडित पोषण राईनका छोरा मुमताज राईनले मुस्लिम समुदायको आन्तरिक झैँ झगडामा प्रहरीले घुस लिएको आरोप लगाए ।

घटना बारे मुमताज राइनले भने– करिब तीन साता पूर्व गाउँको मस्जिदमा मौलाना नभएको बेला आफ्नो बुवा पोषण राईन नमाज पढाउन गएको बेला स्थानीय २२ वर्षीय मुमताज अन्सारीले नमाज पढाउन नदिने भन्दै गाली गलौच गर्दै दुर्व्यवहार गरेको थियो ।

नमाज पढाउन नदिने विषयमा भएको विवादको क्रममा कुटपिट समेत भएको थियो । सो क्रममा राईन पक्षका ३ जना र अन्सारी पक्षका १ जना घाइते भएको थियो ।

घटनालाई स्थानीयस्तरमै आफ्नै समुदाय भित्रै मिलाउने प्रयास भयो । तर स्थानीयस्तरमा आफ्नै समुदाय भित्रको विवाद प्रहरीसम्म पुगेपछि पीडितले न्यायका लागि गुहार लगाउँदै जिल्ला प्रहरी कार्यालय धनुषामा मुद्दा दर्ता गराउन पुगे । प्रहरीले मुद्दा दर्ता गर्न नमानेपछि प्रहरी विरुद्ध नै मुस्लिम समुदायहरू नाराबाजी सहित प्रदर्शनमा उत्रेका छन् ।

यता धनुषाका प्रवक्ता समेत रहेका प्रहरी नायब उपरीक्षक जितेन्द्र बस्नेतले मुस्लिम समुदाय बीचमा भएको विवादको बारेमा छलफल भइरहेको जानकारी दिए ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।