टी–२० क्रिकेटबाट पनि मलिङ्गाको 'गुडबाई'

person explore access_timeभदौ ३०, २०७८ chat_bubble_outline0

 

टी–२० अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेटका सबैभन्दा सफल श्रीलङ्काका तीव्र गतिका बलर लसिथ मलिङ्गाले सन्यासको घोषणा गरेका छन् । सन् टी–२० विश्वकपका विजेता ३८ वर्षीय मलिङ्गाले रेकर्ड  १ सय ७ अन्तर्राष्ट्रिय टी–२० विकेट लिएका छन् ।

उनले सन् २०११ मा टेस्ट र २०१९ मा एकदिवसीय खेलबाट सन्यास लिएर टी–२० क्रिकेट मात्र खेल्दै आइरहेका थिए । सामाजिक सञ्जालमा एक भिडियो सन्देश जारी गर्दै उनले आफ्नो पूर्वसमकक्षी र आफूले प्रतिनिधित्व गरेका टोलीहरूलाई धन्यवाद दिएका छन् ।

मलिङ्गाले श्रीलङ्काका लागि अन्तिम पटक मार्च २०२० मा टी–२० क्रिकेट खेलेका थिए । आगामी अक्टोबरबाट हुने टी–२० विश्वकपको टोलीमा उनलाई समावेश गरिएन ।

सटिक योर्करका लागि चिनिने मलिङ्गाले सबै टी–२० खेलहरूमा २९५ खेलमा २३० विकेट लिएका छन् । उनीभन्दा अघि ड्वेन ब्रोभो, इमरान ताहिर र सुनिल नरेनमात्र रहेका छन् । उनले इन्डियन प्रिमियर लिगमा मात्र १७० विकेट लिएका छन् । मुम्बई इन्डियन्सबाट उनले सन् २०१३, २०१५, २०१७ र २०१९ मा उपाधिसमेत जिते ।

सन् २००४ मा अन्तर्राष्ट्रिय डेब्यू गरेका मलिङ्गा अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेटमा श्रीलङ्काका लागि सबैभन्दा धेरै विकेट लिनेमा तेस्रो स्थानमा रहेका छन् । उनले ३३८ विकेट लिन सफल रहे । एकदिवसीय क्रिकेटमा तीनवटा ह्याट्रिक लिने उनी एक मात्र खेलाडी हुन् । उनले दुईपटक चार बलमा चार विकेट लिएका छन् । ३० टेस्ट खेल्दै उनले १०१ विकेट लिएका छन् । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।