ad

एक्काइसौं शताब्दीको जनवाद अझ विकसित गर्नुपर्छ : राम कार्की

person explore access_timeभदौ २७, २०७८ chat_bubble_outline0

माओवादी केन्द्रका नेता राम कार्कीले समाजवादमा पुग्न माओवादीले अघि सारेको ‘एक्काइसौं शताब्दीको जनवाद’ दस्तावेजलाई विकसित गर्नुपर्ने बताएका छन् । आइतबार परशुराम तामाङद्वारा लिखित ‘नेपाली कम्युनिस्ट आन्दोलनको कार्यदिशा’ नामक पुस्तकमाथि टिप्पणी गर्दै नेता कार्कीले समाजवादको रक्षा हतियार र पुँजीले मात्रै सम्भव नभएको बताए ।


‘समाजवादको रक्षा मान्छेले मात्रै गर्छ, हतियार र पुँजीले गर्दैन’ कार्कीले भने, ‘समाजवादमा पुग्न माओवादीले अघि सारेको एक्काइसौं शताब्दीको जनवाद नामक दस्तावेजलाई विकसित गरेर अघि बढ्नुपर्छ ।’कार्यक्रममा वैज्ञानिक समाजवादी पार्टीका नेता विश्वभक्त दुलाल ‘आहुती’ले पुस्तकमाथि टिप्पणी गर्दै नेपालका कम्युनिस्ट पार्टीहरू क्रान्तिकारी भूमिसुधार लागू गर्न पुरै असफल भएको बताए । उनले मजदूर र भूमिहीनका पक्षमा र राष्ट्रियताको पक्षमा कम्युनिस्ट आन्दोलन लडिरहे पनि गुमेको एक इन्च भूमि पनि फिर्ता गर्न नसकेको बताए । त्यस्तै उनले कम्युनिस्ट आन्दोलनले महिला मुक्तिका लागि जागरण ल्याए पनि अधिकार स्थापित गर्न नसकेको भन्दै गणतन्त्र ल्याउनु नै नेपालका कम्युनिस्ट पार्टीहरूको उपलब्धि भएको बताए । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।