ad

व्यापार घाटा न्यूनीकरणको योजना ३ महिनाभित्र कार्यान्वयनमा ल्याइने

person explore access_timeभदौ २५, २०७८ chat_bubble_outline0

सरकारले चालू आर्थिक वर्ष २०७८–७९ मा वैदेशिक व्यापार घाटा घटाउन आवश्यक कानुन बनाउने भएको छ । अर्थमन्त्री जनार्दन शर्माले संशोधित बजेट पेश गर्दै अबको तीन महिनाभित्र व्यापार घाटा न्यूनीकरण गर्न आवश्यक कार्ययोजना बनाएर कार्यान्वयनमा लग्ने बताएका हुन् । 


उनले भने- ‘बढ्दै गएको व्यापार घाटा क्रमश घटाउँदै वैदेशिक व्यापार सन्तुलन गर्न ढिला भइसकेको छ । यसलाई सन्तुलन गर्न अबको ३ महिनाभित्र योजना बनाएर कार्यान्वयनमा लगिनेछ ।’ चालू आर्थिक वर्षको पहिलो महिनामा नेपालले विदेशबाट एक खर्ब ५० अर्ब रुपैयाँभन्दा बढीको आयात गर्दा २० अर्ब रुपैयाँको मात्र निर्यात गरेको छ । र, यो बर्षेनी बढ्दै गएको भन्सार विभागको तथ्यांकले देखाउँछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।