ad
संखुवासभा हत्या प्रकरण

हत्या बिहान ५ देखि ५ : ४० बीचमा भएको प्रहरीको निष्कर्ष, हत्यारा चिनेजानेकै व्यक्ति भएको अनुमान

person explore access_timeभदौ २४, २०७८ chat_bubble_outline0

संखुवासभाको मादी नगरपालिका–१ खोला गाउँमा भएको हत्या प्रकरणमा प्रहरीले हत्यारा चिनेजानेकै व्यक्ति भएको प्रारम्भिक निष्कर्ष निकालेको छ । घटनाको अनुसन्धान गरिरहेका प्रहरी अधिकारीका अनुसार परिवारका एक सदस्यको हत्यापछि आफ्नो पहिचान खुल्ने डरले अरु सदस्यको पनि हत्या गरेको हुनसक्ने अनुमान गरिएको छ ।


प्रहरीका अनुसार घटनामा संलग्न व्यक्ति चिनजानकै भएका कारण कार्की परिवारका ५२ वर्षीय तेजबहादुर कार्कीको हत्यापछि परिवारका अन्य प्रत्यक्षदर्शीको पनि हत्या भएको हुनसक्ने अनुमान गरिएको हो ।घटनास्थलको सुक्ष्म अनुसन्धानपछि प्रहरीले यस्तो निष्कर्ष निकालेको हो । शव फेला परेको ‘लोकेसन’, शवको प्रकृतिलगायतका विषयलाई केन्द्रमा राख्दै प्रहरीले ‘क्राइम सिन’ का आधारमा ‘एक जनाको मात्र हत्या गर्ने उद्देश्य भए पनि परिवारका अन्य सदस्यले देखेपछि पहिचान खुल्ने डरले हत्याराले ६ जनाकै हत्या गरेको हुनसक्ने’ निष्कर्ष निकालेको हो ।यस्तो छ घटनास्थलको अवस्था :घटनास्थलमा खटिएका अनुसन्धान अधिकृतका अनुसार घरभन्दा करिब २५० मिटर टाढा रहेको खोल्सीमा ५२ वर्षीय तेजबहादुर कार्कीको शव भेटिएको छ । त्यसैगरी घरबाट खोल्सीतर्फ करिब १५० मिटरको दुरीमा तेजबहादुरकी श्रीमती कमला कार्की र बुहारी ३२ वर्षीय रञ्जना कार्कीको शव भेटिएको छ । त्यसैगरी घरभन्दा केही माथितिर रहेको खरबारीमा ८ वर्षीय विपिन कार्की र ५ वर्षीय गोमा कार्कीको शव भेटिएको छ । घटनास्थलको प्रकृति हेर्दा उनीहरु सबैलाई लखेट्दै मारेको हुनसक्ने अनुमान गरिएको छ । तेजबहादुरको ८४ वर्षीय आमा पार्वती कार्कीलाई भने घरमै कुँडो पकाइरहेको अवस्थामा त्यहीँ नै आक्रमण गरेको पाइएको छ ।

तेजबहादुरलाई मारेको देखेपछि अन्यमाथि आक्रमण आशंका

घटनालाई नजिकबाट नियालिरहेका प्रहरीका अनुसार हत्याराले सबैभन्दा पहिले तेजबहादुरलाई आक्रमण गरेको हुनसक्ने देखिएको छ । सो दिन बारीमा खेताला बोलाएकाले तेजबहादुर बिहानै घरबाट निस्किएको प्रहरीको निष्कर्ष छ । तेजबहादुरको गोडामा बुट जुत्ता पनि भेटिएकाले उनी बिहानै कामका लागि निस्किएको हुनसक्ने प्रहरीको भनाइ छ । तेजबहादुरको शव भेटिएको स्थान घरबाट करिब २५० मिटर टाढा रहेको र त्यहाँबाट चिच्याउँदा घरका मानिसहरुले सुन्न सक्ने देखिन्छ ।

हत्यारा बाटोमा कुरेर बसेको वा खोल्सीमा जम्काभेट हुँदा तेजबहादुरमाथि आक्रमण भएको हुनसक्ने प्रहरीले बताएको छ । जब तेजबहादुरमाथि आक्रमण भयो, त्यसपछि उनी चिच्याएको र चिच्याएपछि तेजबहादुरकी श्रीमती कमला र बुहारी रञ्जना दौडिँदै घटनास्थलतर्फ गएको हुनसक्ने प्रहरीको अनुमान छ ।

तेजबहादुरमाथि आक्रमण गरिरहेको अवस्थामा हत्यारालाई तेजबहादुरकी श्रीमती कमला र बुहारी रञ्जनाले देखेपछि उनीहरुलाई पनि आक्रमण गरी हत्या गरिएको हुन सक्ने प्रहरीको अनुमान छ । कमला र रञ्जनालाई पनि आक्रमण गरेपछि उनीहरु पनि कराएको र विपिन र गोमाले सुनेपछि उनीहरु पनि त्यतै गएको प्रहरीको अनुमान छ ।

हत्यारालाई विपिन र गोमाले पनि चिनेका कारण उनीहरुलाई पनि लखेटी लखेटी हत्या गरेको हुनसक्ने ‘क्राइम सिन’ले बताएको प्रहरीको भनाइ छ । किनभने तेजबहादुरको गोडामा बुट जुत्ता हुनु र अन्यको गोडामा सामान्य चप्पल हुनुले उनीहरु सबै घरभन्दा बाहिर नै भएको अवस्था देखिएको प्रहरीको ठम्याई छ ।

तेजबहादुरकी ८४ वर्षीय आमा पार्वती कार्की भने घरमै कुँडो पकाइरहेकी थिइन् । तर घटनाबारे पार्वतीले पनि थाहा पाएको हुनसक्ने भन्दै उनको पनि घरमै गएर हत्या गरेको हुनसक्ने प्रहरीले बताएको छ । तर तेजबहादुरका बुवा वौद्धमान कार्की भने कान नसुन्ने र सुतिरहेका कारण घटनाबारे थाहा नपाएको भन्दै हत्याराले उनलाई भने केही नगरेको हुन सक्ने प्रहरीले बताएको छ ।

घटना बिहान ५ देखि ५ः ४० को बीचमा, टार्गेटमा तेजबहादुर मात्रै !

प्रहरीका अनुसार घटना बिहान ५ बजेदेखि ५ बजेर ४० मिनेटको बीचमा भएको देखिन्छ । किनभने घटना भएको दिन तेजबहादुरले आफ्नो बारीमा खेताला बोलाएका थिए । त्यसकारण तेजबहादुर बिहान ५ बजे नै बारीमा जान प्लाष्टिकको बुट जुत्ता लगाएर हिँडेका थिए । तर बाटो कुरेर बसेका वा जम्काभेट भएका हत्याराले आवेगमै तेजबहादुरमाथि आक्रमण गरेको हुनसक्ने घटनास्थलको अध्ययनले बताएको प्रहरीको भनाइ छ ।

त्यसपछि तेजबहादुरको चिच्याहट वा गुहारका कारण परिवारका अन्य सदस्यहरु पनि उनलाई बचाउन पुग्दा उनीहरु सबैमाथि आक्रमण भएको हुनसक्ने प्रहरीको अनुमान छ । आफ्नो पहिचान खुल्ने डरले हत्याराले सबैको हत्या गरेको हुनसक्ने प्रहरीले बताएको छ । घटना करिब २० मिनेटभित्रै भएको हुनसक्ने र त्यो समय भनेको बिहान ५ बजेदेखि ५ः ४० को बीचमा भएको प्रहरीको अनुसन्धानले देखाएको छ ।

घटनामा घरेलु हतियारको प्रयोग

तेजबहादुर लगायत परिवारका अन्य सदस्यहरुको हत्यामा घरेलु हतियारको प्रयोग भएको हुनसक्ने प्रहरीको निस्कर्ष छ । प्रहरीका अनुसार घटनामा कोदालो वा त्यस्तै प्रकारको घरेलु हतियारबाट आक्रमण भएको बुझिएको छ । ३२ वर्षीय रञ्जनाको घाँटीमा हतियारले काटेको जस्तो पनि देखिएकाले घटनामा कोदालो वा त्यस्तै प्रकारको हतियारको प्रयोग भएको प्रहरीको निष्कर्ष छ । सबैको टाउकोमा प्रहार गरी हत्या गरिएको कारण कोदालो वा ढुङ्गा फुटाउन प्रयोग हुने घनजस्तै हतियारको प्रयोग भएको अनुमान गरिएको छ ।

८ लाख बढी नगद र सुन घरमै

पहिलो चरणमा लुटपाटको उद्देश्यका साथ घटना भएको अनुमान गरिए पनि हत्यापछि घरमा लुटपाट भएको नपाइएको प्रहरीले जनाएको छ । घरको खानतलासी गर्ने क्रममा प्रहरीले ८ लाखभन्दा बढी नगद र सुनका गरगहना भेट्टाएको छ । त्यसकारण घटना लुटपाटको उद्देश्यबाट नभई आवेग वा अन्य रिसिइबीका कारण भएको हुनसक्ने प्रहरीले जनाएको छ । बाहिरबाट मान्छे आएर हत्या गर्ने सम्भावना कम भएको कारण घटनामा चिनजानको व्यक्ति संलग्न भएको र धेरै टाढाको व्यक्ति नभएको प्रहरीको भनाई छ ।

घटनाको अनुसन्धानका लागि केन्द्रीय अनुसन्धान ब्यूरो (सिआइबी)को टोली, प्रदेश नम्बर १ का अनुसन्धान टोली र जिल्ला प्रहरी कार्यालयको अनुसन्धान टोली घटनास्थलमा खटिएको छ । यद्यपि हत्याराबारे हालसम्म कुनै सुराक प्राप्त नभएको प्रहरीले बताएको छ । 

 


 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।