लन्डनमा भव्य बन्यो नेपाली मेला (फोटो फिचर)

person explore access_timeभदौ १५, २०७८ chat_bubble_outline0

तमुधि यूकेले आइतबार लन्डनस्थित केम्पटन पार्क रेसकोर्समा नेपाली मेला आयोजना गर्‍यो । कोरोना महामारीका कारण गत वर्ष स्थगित मेला यो १२ औं संस्करण हो । कोभिड संक्रमणको त्रासबीच पनि झण्डै २५ सय दर्शक मेला हेर्न पुगेका आयोजकले जनाएका छन् । 

मेला उद्घाटन गर्दै  बेलायतका लागि नेपाली राजदूत लोकदर्शन रेग्मीले नेपाली मेलालाई आगामी दिनमा थप परिष्कृत गर्दै व्यापार प्रवर्धन र लगानीका रुपमा अगाडि बढाइने बताए । मेलाले नेपाली कला संस्कृति, भाषा, धर्म, परम्परा र रहनसहनलाई प्रतिनिधित्व गरेको भन्दै उनले नेपाली संस्कृतिलाई सम्वर्द्धन र प्रबर्धन गर्न समेत मेला सफल भएको बताए ।

यस्ता कार्यक्रमले नेपाल बेलायतबीचको सम्बन्धलाई पनि थप मजबुत बनाउने भएकाले आगामी कार्यक्रममा आपसी छलफल गरेर रचनात्मक ढंगले अघि बढ्नुपर्ने राजदूत रेग्मीले बताए । राजदूत रेग्मीले यस्तो कठिन परिस्थितिमा समेत कार्यक्रम आयोजना गर्ने तमुधिं युकेलाई धन्यबाद दिए ।

’हाम्रो संस्कृति, हाम्रो पहिचान, हाम्रो गौरव’ भन्ने मूल नारासहित नेपाली कला संस्कृति, भाषा, धर्म, भेषभूषा, परम्परा र रहनसहन जगेर्ना गर्ने उद्देश्यले नेपाली दूतावास लन्डनको सहकार्यमा मेला भएको हो ।

तमुधिं यूकेले गरेपनि मेला सम्पूर्ण नेपालीहरुको साझा कार्यक्रम भएको आयोजक तमुधिं यूकेका अध्यक्ष हितकाजी गुरुङले बताए । कोरोना संक्रमण कायमै रहेकोले बेलायत सरकारको स्वास्थ्य र सुरक्षा सम्बन्धि मापदण्डलाई पालना गर्दै कार्यक्रम आयोजना गरिएको गुरुङले स्पष्ट परे । यस्तो असहज परिस्थिमा पनि टाढा टाढा देखि नेपालीहरुको उपस्थितिले कार्यक्रम सफल बनाएको गुरुङले बताए ।

हजारौं बेलायतवासी उपस्थित नेपाली मेलामा मौलिक नेपाली भेषभूषा र ग्रामिण परिवेशमा प्रयोग गरिने हलो, जुवा, ढिकी, जाँतो लगायत विभिन्न खालका झाँकी प्रदर्शन गरिएको थियो । मेलामा विविध  जातजातिका झाँकी र नृत्यले दर्शकको मन जित्यो । युवाहरुले स्टेजमा गायनकला समेत देखाए । 

मेलामा राखिएका स्टलमा मम, सेलरोटी जस्ता नेपाली खानाको स्वाद लिन मानिसहरु लामबद्ध लागेका देखिन्थे। 

मेला संयोजक वरिष्ठ उपाध्यक्ष हरि गुरुङका अनुसार सर्वोत्कृष्ट प्रस्तुति देखाएर सिक्लेस पार्चे कम्युनिटी यूकेले प्रथम पुरस्कार १ हजार १ सय पाउन्ड, एम्बेसडर कप र एनआरएनए यूके कप जित्यो । 

दोश्रो पुरस्कार चार भन्ज्याङ तमु समाज यूकेले ७ सय पाउन्ड पायो । तेस्रो पुरस्कार किरात राई यायोक्खा यूकेले ५ सय पाउन्ड पायो । उनीहरुको नेपाली मेलामा पहिलो सहभागिता थियो ।

झाँकीतर्फ सिक्लेस पार्चे कम्युनिटी यूके र चार भन्ज्याङ तमु समाज यूके क्रमशः प्रथम, द्वितीय भएर ५ सय र ३ सय पाउन्ड पाए । नृत्यमा पनि सिक्लेस टिमले नै जितेर ५ सय पाउण्ड र दोस्रो भई किरात राई यायोक्खाले ३ सय पाउन्ड प्राप्त गरेको छ ।

सो अवसरमा बेलायतवासी गीतकार एकेन्द्र गुरुङद्वारा सम्पादित बेलायतमा नेपाली गीत पुस्तक पनि विमोचन गरिएको थियो । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।