ad
x

महन्थ ठाकुर र राजेन्द्र महतो जसपा नेपालको साधारण सदस्यमात्र

person explore access_timeसाउन ३१, २०७८ chat_bubble_outline0

जनता समाजवादी पार्टी नेपालमा महन्थ ठाकुर र राजेन्द्र महतोलाई साधारण सदस्यको रुपमा मात्र सीमित गरिएको छ ।जसपाले केन्द्रीय कमिटीलाई अध्यावधिक गर्दै महन्थ ठाकुर, राजेन्द्र महतोलाई साधारण सदस्यका रुपमा सीमित गरेको हो । यसअघि ठाकुर पार्टीका अध्यक्ष थिए भने महतो वरिष्ठ नेताका रुपमा थिए ।


जसपाले निर्वाचन आयोगमा ५१५ जना केन्द्रीय सदस्यको नामावली पठाएको छ । उक्त नामावलीमा महन्थ ठाकुर पक्षका अधिकांशको नाम छैन । जसपा नेपाल पार्टी कार्यालय स्रोतका अनुसार केन्द्रीय सदस्यको सूचीमा उपेन्द्र यादव नेतृत्वका तत्कालीन समाजवादी पार्टी नेपालका चारसय जना छन् भने बाँकी एकसय १५ जनामा महन्थ ठाकुर नेतृत्वको तत्कालीन राजपा र अन्य दलबाट आएकाहरु छन् ।जसपा गठन हुँदा ७७९ सदस्य केन्द्रीय कार्यकारिणी समिति बनाइएको थियो । त्यसलाई अध्यावधिक गर्दा ५१५ मा झारिएको हो । पुरानो केन्द्रीय कमिटीबाट २२८ जनालाई हटाइएको छ ।जसपाको केन्द्रीय कार्यकारिणी सदस्य इस्तियाक राईले कतिपय नेताले नागरिकता नदिएको, कतिपयको कागजात अपूर्ण रहेको र कतिपय पार्टी छाडेर हिँडेका र कतिपयको मृत्यु भइसकेका कारण अद्यावधिकका क्रममा ५१५ सदस्य कायम भएको बताए ।जसपाको आधिकारिकता उपेन्द्र यादव पक्षले पाएपछि केन्द्रीय कमिटीलाई अध्यावधिक गर्नका लागि कार्यकारिणी सदस्य मृगेन्द्रकुमार सिंह यादवको संयोजकत्वमा एक कार्यदल गठन भएको थियो । सोही कार्यदलले ५१५ सदस्यीय कार्यसमिति कायम गरेर पार्टीलाई प्रतिवेदन बुझाएको थियो । पार्टीले त्यसलाई अन्तिम रुप दिइ निर्वाचन आयोगमा बुझाइसकेको छ । कार्यदलका सदस्य एवं कार्यकारिणी सदस्य मृगेन्द्रकुमार सिंह यादवका अनुसार ज–जसले नागरिकतासहितको डकुमेन्ट बुझाए, उनीहरुको छानविन गरी केन्द्रीय समिति सदस्यमा कायम गरिएको छ ।महन्थ ठाकुर, राजेन्द्र महतोहरूलाई पार्टीको साधारण सदस्यमा राखिएको बताउँदै उनले पार्टीले कारवाही नगरेसम्म उनीहरु पार्टीको साधारण सदस्य रहिरहने बताए । उनीहरुले नयाँ पार्टी गठन गरेमा वा पार्टीको अनुशासन विपरीत कुनै गतिविधि गरेमा भने पार्टीले कारवाही गर्न सक्ने कार्यदलका संयोजक यादवको भनाइ छ ।निर्वाचन आयोगले उपेन्द्र यादव पक्षलाई आधिकारिकता दिएर महन्थ ठाकुर पक्षलाई नयाँ पार्टी गठन गर्न भनेको थियो । तर निर्वाचन आयोगको निर्णयलाई चुनौती दिँदै ठाकुर पक्षले सर्वोच्च अदालतमा रिट निवेदन दर्ता गराएको छ । यद्यपि ठाकुर पक्षले अहिले पनि जसपाकै ब्यानरमा जिल्ला तथा प्रदेशमा कार्यक्रमहरु गरिरहेको छ । महन्थ ठाकुरले जसपा आफूहरुको पार्टी रहेको दावी गर्दै आएका छन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

X