आजै मौद्रिक नीति सार्वजनिक गर्ने राष्ट्र बैंकको तयारी

person explore access_timeसाउन २९, २०७८ chat_bubble_outline0

नेपाल राष्ट्र बैंकले शुक्रबार अपराह्न मौद्रिक नीति सार्वजनिक गर्ने तयारी गरेको छ । बजेट आइसकेपछि साउनको पहिलो साता नै सार्वजनिक हुनुपर्ने चालु आर्थिक वर्षको मौद्रिक नीति सरकारको हेराफेरीका कारण एक महिना ढीलो सार्वजनिक हुन लागेको हो ।


मौद्रिक नीति सार्वजनिक गर्नेबारेमा छलफल गर्न शुक्रबार बिहानै राष्ट्र बैंक सञ्चालक समितिको बैठक बसेको छ । शुक्रबार अपरान्ह ४ बजे मौद्रिक नीति सार्वजनिक गर्ने तयारीका लागि बैठक बोलाइएको बताउँदै राष्ट्र बैंक स्रामेतले भन्यो, ‘सकेसम्म आजै मौद्रिक नीति सार्वजनिक गर्ने तयारी भइरहेको छ ।’पूर्ववर्ती ओली सरकारले अध्यादेशमार्फत ल्याएको बजेट परिमार्जन गरिने अर्थमन्त्री जनार्दन शर्माले संसदलाई बताएका छन् । मूलतः बजेट आइसकेपछि त्यसको कार्यान्वयनलाई सहयोग पुग्ने गरी वित्तीय नीति निर्माणका लागि मौद्रिक नीति बनाइने गरिन्छ । यही कारणले बजेट आएपछि मात्रै मौद्रिक नीति ल्याउन अर्थमन्त्रालयले राष्ट्र बैंकलाई सुझाएको यसअघि चर्चा चलेको थियो ।तर, सरकारले भदौ लागिसक्दा पनि न त बजेट अध्यादेशलाई पारित गर्नका लागि संसदमा प्रक्रिया अगाडि बढाएको छ, न संशोधित बजेट नै ल्याउन सकेको छ ।   

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।