अर्थतन्त्र

लघुवित्तहरूको अस्वाभाविक नाफा राष्ट्र बैङ्कले नियन्त्रण गर्छ : गभर्नर

person explore access_timeसाउन २०, २०७८ chat_bubble_outline0

 

गभर्नर महाप्रसाद अधिकारीले अस्वाभाविक नाफा आर्जन गर्ने `घ´ वर्गका लघुवित्तलाई राष्ट्र बैकले नियन्त्रण गर्ने बताएका छन् । बुधबार संसदीय अर्थ समितिमा बोल्दै गभर्नर अधिकारीले यस्तो बताएका हुन् । 

पछिल्लो समय आम सर्वसाधारण सेवा ग्राहीहरूको घरदैलोमा पुग्ने लघुवित्तहरूले सेवाभन्दा बढी नाफा आर्जन गरेको र ऋणीहरूको वृद्धि विकासमा जोड नदिएको गभर्नरको आरोप छ । यद्यपि, बैक तथा वित्तीय संस्थाहरूले ब्याजदर आफूखुसी निर्धारण गर्न पाउनु पर्ने माग राख्ने गरे पनि राष्ट्र बैङ्क ले कहिल्यै हस्तक्षेप नगरेको गभर्नर अधिकारीले समितिमा बताए । 

`उहाँहरू ब्याजदरमा राष्ट्र बैकले हस्तक्षेप गर्नु हुँदैन, आफूखुसी निर्धारण गर्न पाउनुपर्छ भन्नु हुन्छ । तर यसमा राष्ट्र बैकले केही गरेको छैन´ गभर्नर अधिकारीले भने, ´ब्याजदर तोक्ने काम राष्ट्र बैकको होइन, बैङ्क तथा वित्तीय संस्थाहरूकै हो । राष्ट्र बैङ्कले त स्प्रेडदर तोक्ने मात्र हो ।´

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।