बालआश्रम र स्कुललाई खाद्यान्नसहित शैक्षिक सामाग्री हस्तान्तरण

person explore access_timeसाउन १७, २०७८ chat_bubble_outline0

लायन्स क्लब अफ काठमाडौंले काठमाडौँको बानेश्वर स्थित नयाँ नेपाल समाज केन्द्र बालआश्रम र लमजुङको अमरज्योति प्राथमिक विद्यालयलाई आवश्यक खाद्यान्न तथा शैक्षिक सामग्री सहयोग गरेको छ ।
शनिबार एक कार्यक्रमको आयोजना गर्दै क्लबले समाज केन्द्रमा बस्दै आएका बालबालिकाका लागि दाल, चामल, नुन, तेल, चाउचाउ, बिस्कुट, थर्मस लगायतका सामग्री सहयोग गरेको छ भने, लमजुङको राइनास नगरपालिका–८ स्थित पीपलटारीमा रहेको अमरज्योति प्राथमिक विद्यालयमा अध्ययनरत विद्यार्थीलाई पोसाक र शैक्षिक सामग्री सहयोग गरेको हो । 

कार्यक्रममा क्लबका अध्यक्ष लबेन्द्रसिंह मल्लले अभिभावकविहीन भएका बालबालिकाको उज्ज्वल भविष्यका लागि बालआश्रमले खेलेको भूमिका सराहनीय रहेको बताए ।
क्लबका उपाध्यक्ष अखिल अग्रवालले लायन्स क्बलले सबै संस्थामार्फत सहकार्य गरेर अगाडि बढ्ने उल्लेख गरे । लायन्स क्बल डिस्ट्रिकको चिफ एडभाइजर भीम पौडेलले सेवाको भावना बोकेर स्थापना भएको लायन्स क्बलले आगामी दिनमा पनि सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गरे ।

विसं २०६४ मा स्थापना भएको बालआश्रमले शुरुमा आमाबाबु नभएका १३ बालबालिकालाई सेवा प्रदान गरेको थियो भने अहिले सो आश्रममा ५५ बालबालिकाहरुलाई आश्रय दिइरहेको नयाँ नेपाल समाज केन्द्रले जनाएको छ । 
एक दशकपहिले काठमाडौँमा स्थापना भएको उक्त लायन्स क्लबले गत वर्ष कोरोना को शुरुआती चरणमा २०० सिलिन्डरसहित ‘अक्सिजन बैंक’ स्थापना गरी निःशुल्क समाज सेवा गर्दै आएको थियो ।

क्लबले कोरोनाको दोस्रो चरणमा काठमांडू को रबीभवनमा डाक्टर रोशन झासँगको सहकार्यमा ‘जे एन्ड जे कोभिड क्लिनिक’ स्थापना गरी गरिब तथा विपन्न व्यक्तिलाई निःशुल्क कोरोना उपचारको व्यवस्था समेत मिलाएको क्लबका मीडिया चेयरपर्सन एवम् जनसम्बन्ध अधिकारी विवेक शर्माले जानकारी दिए । थप क्लबले आगामी दिनमा पनि समाज सेवालाई निरन्तरता दिइरहने मिडिया चेयरपर्सन शर्माको भनाई छ ।
 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।