इतिहासमा आज : जयवर्धने र संगकाराले बनाएका थिए टेस्ट इतिहासको सबैभन्दा ठूलो साझेदारी

१५ वर्षसम्म कसैले तोड्न सकेनन्

person explore access_timeसाउन १४, २०७८ chat_bubble_outline0

 

क्रिकेटको इतिहासमा २९ जुलाई २००६ मा यस्तो कीर्तिमान बनेको थियो जसलाई १५ वर्ष बितिसक्दा पनि कसैले तोड्न सकेका छैनन् । आजकै दिन टेस्ट क्रिकेटको इतिहासमा सबैभन्दा ठूलो पार्टनरसीप बनेको थियो । श्रीलङ्काका दुई ब्याट्सम्यान महेला जयवर्धने र कुमार संगकाराले दक्षिण अफ्रिकाविरुद्ध ६२४ रनको विशाल साझेदारी गरेका थिए ।

यस साझेदारीका दौरान जयवर्धनेले ३७४ रन र संगकाराले २८७ ले रन बनाए । यसअघि सबैभन्दा ठूलो साझेदारीको कीर्तिमान श्रीलङ्काकै सनथ जयसूर्या र रोशन महानामाको नाममा थियो । उनीहरूले सन् १९९७ मा भारतविरुद्ध बनाएका थिए ।

२७ जुलाईमा कोलम्बोमा सुरु भएको टेस्टमा दक्षिण अफ्रिकाले टस जितेर पहिले ब्याटिङ गर्ने निर्णय गरेको थियो । मुथैया मुरलीधरन र दिलहारा फर्नान्डोको घातक बलिङसामु दक्षिण अफ्रिकी टोली मात्र ५०.२ ओभरमा १६९ रनमा समेटियो । दुवैले ४–४ विकेट लिएका थिए । दक्षिण अफ्रिकाका लागि एबी डिविलियर्सले सबैभन्दा बढी ६५ रन बनाएका थिए ।

यसपछि ब्याटिङ गर्न आएको श्रीलङ्काका दुवै ओपनरलाई डेल स्टेनले दोहोरो अङ्कमा रन बनाउन दिएनन् । त्यसपछि क्रिजमा संगाकारा र जयवर्धने आए । पहिलो दिन दुवैले अर्धशतक बनाएर टीमको स्कोर १२८ सम्म पुर्‍याए ।

अर्को दिन पुरै दुई खेलाडीको नामा रहने । दोस्रो दिनको खेल समाप्त हुँदासम्म दक्षिण अफ्रिकाले कुनै विकेट लिन सकेनन् । दुवै ब्याट्सम्यानले दोहोरो शतक पुरा गरे । श्रीलङ्काको स्कोर ४८५ मा पुग्यो ।

तेस्रो दिन अर्थात् २९ जुलाईको लन्चब्रेकसम्म दुवैले ५७० रनको साझेदारी पुरा गरिसकेका थिए । दुवै सबैभन्दा ठूलो साझेदारी (५७६ रन) बाट मात्र ७ रन टाढा थिए । लन्चपछि दुई जनाले यो कीर्तिमान पनि तोडे । ६२४ रनको साझेदारी बनाएपछि एन्ड्रयू हलको बलमा संगकारा आउट भए । 

यसको साथै यो साझेदारी टुट्यो । तर दुईले कयौँ रेकर्ड आफ्नो नाममा बनाइसकेका थिए । जयवर्धने ३७४ रनमा आउट भए लगत्तै पारी समाप्तिको घोषणा गरियो । श्रीलङ्काको स्कोर ७५६ थियो । टेस्ट इतिहासमा यो चौथो ठूलो स्कोर थियो । श्रीलङ्काले यो खेल एक इनिङ र १५३ रनले आफ्नो पक्षमा पार्‍यो ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।