अनुहारको चाउरी हटाउने घरेलु बोटोक्स ट्रिटमेन्ट, कसरी बनाउने ?

person explore access_timeसाउन १२, २०७८ chat_bubble_outline0

अनुहारको चाउरी ​हटाउन प्रयोग गरिने निकै चर्चित विधि हो बोटोक्स । बोटोक्स अनुहारमा चाउरी परेको ठाउँमा इन्जेक्सन मार्फत दिइन्छ ।

सामान्यतया महिलाहरु आफ्नो बढ्दो उमेरसँगै अनुहारमा देखिने चाउरीपनालाई हटाउन बोटोक्सको प्रयोग गर्ने गर्दछन् तर यो बोटोक्स अर्थात बटुलिनम टक्सिन स्वास्थ्यका हिसावले उचिन मानिँदैन । तर पनि यसका लागि महिलाहरुले ठूलो रकम खर्च गर्ने गरेको पाइन्छ । 

तर, धेरै महिलाहरु बोटोक्स ट्रिटमेन्ट आफ्नै भान्साका सरसामानबाट पनि तयार गर्न सकिनेबारे भने अनभिज्ञ छन् । हाम्रो भान्सामा उपलब्ध सरसामानबाट बोटोक्स ट्रिटमेन्ट प्याक तयार गरी प्रयोग गर्दा इन्जेक्सनले भन्दा राम्रो काम गर्छ भन्दा अचम्म लाग्न सक्छ । यो विधि निकै सरल छ र यसले अनुहारको चाउरी हटाई छालालाई चम्किलो र कसिलो बनाउन मद्दत गर्छ । हामी तपाईहरुलाई हाम्रो भान्सामा पाइने आलसबाट कसरी बोटोक्स प्याक तयार गर्ने र कसरी यसको प्रयोग गर्नेबारे यहाँ जानकारी दिँदैछौं । 

–आलसलाई एउटा भाडामा एक दिन अगाडि नै भिजाएर राख्ने । भोलिपल्टसम्म यो जेलमा परिणत हुन्छ । आलसको जेलमा चामलको पिठो बराबरी मात्रामा मिलाउने । यसमा ८/१० थोपा ओलिभ तेल अर्थात नरिवलको तेल वा बदामको तेल आफूसँग जे उपलब्ध छ त्यो मिसाउने । यसमा एक चिया चम्चा मह र आधा चम्चा गुलाव जल मिलाएर प्याक बनाउने ।

–राति सत्नु अगाडि तयार आलसको प्याकलाई हल्का मालिस गर्दै अनुहारमा लगाउने र आधा घण्टापछि चिसो पानीले पखाल्ने । यो प्याकलाई दिनहुँ पाँच दिनसम्म लगाउने । दुई महिनासम्म यसको असर देखिने छ । दुई महिनापछि पुन यहि विधिलाई दोहोर्याउन सकिन्छ । 

–तयार प्याकलाई एउटा बट्टामा राखेर फ्रिजमा राख्ने हो भने यो पाँच दिनसम्म प्रयोग गर्न सकिन्छ । 
–२५ वर्षको उमेरपछि यो विधिको प्रयोग गर्न सकिन्छ । यसले अनुहारमा चाउरी हुनबाट जोगाउनुका साथै अनुहारलाई कोमल बनाई चमक ल्याउनमा मद्दत गर्दछ । 
 
 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।