ad

कस्तो रह्यो यो साताको सेयर बजार ?

person explore access_timeसाउन ७, २०७८ chat_bubble_outline0

साउन लागेसँगै बैंकिङ प्रणालीमा लगानी योग्य रकम सहज हुदै गएपछि सेयर बजारमा त्यसको सकारात्मक प्रभाव देखियो । यो साता सेयर बजारले ३ हजार विन्दुको मनोवैज्ञानिक अंक पार गर्न सफल पनि भयो । 


साताको अन्तिम कारोबार दिन बिहीबार सेयर बजार ३००४.४१ विन्दुमा आइपुगेर बन्द भएको छ । यसअघि नेप्से सूचक जेठ ३१ गते ३०२५.८३ विन्दुसम्म पुगेको थियो । त्यसपछि बजार करेक्सनतर्फ लागेको थियो ।साताको पहिलो दिन आइतबार नयाँ आर्थिक वर्षको पहिलो कारोबारमा नेप्से सूचक ९७.२१ अंकले वृद्धि भयो । आइतबार नेप्सेमा ११ अर्ब ६३ करोड रुपैयाँ भन्दा बढीको सेयर कारोबार भयो जसले लगानीकर्ता आशा जगायो । त्यसअघि कारोबार रकम समेत न्यून हुदै आएको थियो । सोमबार पनि सेयर बजार बढ्ने क्रम जारी रह्यो । नेप्से सूचक १३.९७ अंकले बढेर २९९४.५८ विन्दुमा आइपुग्यो । यो दिन ११ अर्ब ८१ करोड रुपैयाँभन्दा बढीको सेयर कारोबार भयो । यस्तै साताको तेस्रो दिन मंगलबार भने सेयर बजारमा अस्थिर देखियो । बजारले निश्चित गति समाउन  नसक्दा सूचक छिनछिनमै तलमाथि हुन पुग्यो, र अन्तमा नेप्से सूचक ९.१ अंकले घटेर २९८५.५७ विन्दुमा अडियो । मंगलबार ७ अर्ब ८९ करोड रुपैयाँभन्दा बढीको सेयर खरिदबिक्री भएको थियो ।यो साता बुधबार सार्वजनिक विदा परेकाले यस दिन सेयर कारोबार हुन पाएन । सामान्य अवस्थामा साताको पाँच दिन आइतबारदेखि बिहिबारसम्म  सेयर कारोबार हुने गरेको छ  । बैकिङ सिस्टममा अहिले लगानीयोग्य रकम प्रशस्त छ । यस्तै बैंकहरुले ब्याजदर समेत केही घटाएका छन् । यसले गर्दा  सेयर बजारमा अझ चमक देखिनेमा लगानीकर्ताहरु विश्वस्त देखिएका छन् । 
 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।