वाम प्रजातान्त्रिक शक्तिहरु मिलेर अघि बढौं :  प्याकुरेल

person explore access_timeसाउन ३, २०७८ chat_bubble_outline0

प्रमुख प्रतिपक्ष दल नेकपा एमालेका सांसद सुमनराज प्याकुरेलले संविधानको रक्षार्थ वाम प्रजातान्त्रिक शक्तिहरूलाई मिलेर अघि बढन आह्वान गरेका छन् । आइतबार राष्ट्रियसभाको नवौं अधिवेशनको बैठकमा बोल्दै उनले गत असार २८ गते सर्वोच्च अदालतले गरेको फैसलाले संविधानको मूल मर्ममाथिको प्रहार गरेको दावी गर्दै त्यसको रक्षार्थ बाम प्रजातान्त्रिक शक्तिहरूबीच मिलेर अघि बढ्नुको विकल्प नरहेको बताएका हुन् ।

सांसद प्याकुरेलले भने, ‘सबैभन्दा ठूलो जनआधारित तथा जन समर्थित पार्टीको नाताले संसददेखि जनतासम्म सर्वोच्च अदालतको फैसलाले निम्त्याउने भयावह अवस्थाप्रति सचेत गराउँदै हामी अघि बढनेछौं । बाम प्रजातान्त्रिक शक्तिहरु बीचको न्यूनतम समझदारी खलबलिन नदिई संविधानको रक्षार्थ अघि बढन हार्दिक अपिल गर्दछु ।’

सांसद प्याकुरेलले आफ्नो पार्टीले रचनात्मक प्रतिपक्षको भूमिका निर्वाह गर्ने पनि स्पष्ट पारे । ‘हामी रचनात्मक प्रतिपक्षको भूमिका निर्वाह गर्नेछौं ।’ उनले भने, ‘वर्तमान सरकारले जनताको पक्षमा गर्ने असल र राम्रो कामहरुको समर्थन गर्नेछौं भने जनविरोधी कामहरुको भण्डाफोर गर्ने, मात्रै होइन् त्यस्ता काम हुनै नदिने प्रयास गर्नेछौं’ सांसद प्याकुरेलले विधिको शासन मान्ने दल भएकाले मात्रै आफ्नो पार्टीले सर्वोच्च अदालतको सो फैसलालाई मानेर अघि बढेको पनि बताए । जनादेशबाट बनेको सरकारलाई अदालतको परमादेशले हटाएको भन्दै आक्रोश समेत व्यक्त गरे । सर्वोच्च अदालतले परमादेशबाट प्रधानमन्त्री चयन गर्ने संसदको विशेषाधिकार अपहरण गरेको सांसद प्याकुरेलको भनाई थियो ।  

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।