ad
x

विपक्षी दलहरूको टिप्पणी : प्रदेश प्रमुखले पार्टीको अमुक कार्यकर्ता बनेर सरकारलाई सघाए

person explore access_timeसाउन २, २०७८ chat_bubble_outline0

बुटवल । लुम्बिनी प्रदेश सरकारले अध्यादेशबाट बजेट ल्याएपछि  विपक्षी गठबन्धनले सरकारविरुद्ध राजनीतिक र कानुनी लडाइँ लड्ने  भएको छ । साथै गठबन्धनका नेताहरु प्रदेश प्रमुख विरुद्ध खनिएका छन् ।


प्रतिपक्षी दलहरुले  सरकार अल्पमत परेपछि अध्यादेशको बाटो रोजेको आरोप लगाउँदै तत्काल मुख्यमन्त्री राजीनामा दिनु पर्ने माग दोहोर्याएका हुन् । शुक्रबार बुटवलमा पत्रकार सम्मेलन गर्दै सरकारसँगै प्रदेश प्रमुखको विरोध गरेका छन् । उनीहरुले लुम्बिनी प्रदेश प्रमुख धर्मनाथ यादवले पार्टीको अमुक कार्यकर्ता बनेर सरकारका  गलत कामलाई सघाएको आरोप लगाए ।पत्रकार सम्मेलनमा काँग्रेस प्रमुख सचेतक फकरुद्धिन खाँनले  प्रदेश सरकारले राजनीतिक बेइमानी गर्दै अध्यादेशबाट बजेट ल्याएको बताए । उनले प्रदेश प्रमुखले सरकारका गलत कार्यहरु रोक्नुको साटो प्रोत्साहन गर्दै दुधको साक्षी बिरालो बनेको बताए  ।सरकार आफैंले बजेटमाथिको छलफल सकिएर आर्थिक र विनियोजन विधेयक निर्णयार्थ पेस गर्ने बेलामा मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलकै निर्देशनमा संसदबाट बाहिरिएर अराजनीतिक र गैर संसदीय काम गरेको उनले बताए ।नेकपा माओवादी केन्द्रका प्रमुख सचेतक तुलाराम घर्तीले  प्रदेश सरकार अल्पमतमा  परेको संसदमै  स्पष्ट देखिएको  बताए । सरकार अल्पमतमा परेपछि हतास मानसितबाट ग्रसित भएर अधिवेशन अन्त्य गराएको उनको भनाइ छ । उनले एमालेले विमला वलीलाई आफ्नो सांसद भन्दै हिँड्नुको कुनै तुक नभएको बताए ।विमलाले दल बदल ऐन अनुसार माओवादीमा आएको  जिकिर गर्दै जसमा प्रचण्ड र कुलप्रसाद केसी को हस्ताक्षर समेत रहेको उनको भनाइ छ ।जसपमा प्रमुख सचेतक पूर्मति ढेगा मगरले सरकारले विश्वासको मत लिन छाडेर जसपालाई हाम्रो पक्ष भन्दै प्रचार गरेको बताइन् । उनले वहुमत भए तत्काल विश्वासको मत  लिन चुनौति दिइन् ।

लुम्बिनी सरकारका तर्फबाट आर्थिक वर्ष ०७८÷७९ को बजेटलाई निर्णयार्थ पेस गर्नुअघि बिहीबार सत्तासीन सांसदहरू नै बाहिरिएपछि संसद् बैठक स्थगित भएको थियो । मुख्यमन्त्री पोखरेलको सिफारिसमा  मध्यराति प्रदेश प्रमुख धर्मनाथ यादवले चालू संसद अधिवेशन अन्त्य गरेका थिए ।

लगत्तै शुक्रबार बिहान  बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले अध्यादेशबाट बजेट ल्याउने निर्णय गरेको हो । ८३ सदस्यीय प्रदेश सभामा सत्ता पक्षमा एमालेका ३८ र जसपाका तीन गरी ४१ जना सांसद छन् ।

सत्तारुढकै सांसद अजय शाही सम्पर्कमा नआएपछि बजेट पारित गर्ने दिन ४० जना सांसद उपस्थित भएका थिए । बहुमतका लागि ४२ सांसद चाहिन्छ । विपक्षमा नेपाली काँग्रेसका १९, माओवादी केन्द्रका सभामुखसहित १९, जसपाका ३ जना र राष्ट्रिय जनमोर्चाका १ जना गरी ४२ जना छन् । विपक्षीहरु  निरन्तर विश्वासको मत लिन दवाव दिइरहेका छन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।