ओली नआउँदा शपथमा ढिलाइ

person explore access_timeअसार २९, २०७८ chat_bubble_outline0

निवर्तमान प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली शीतल निवास पुग्न ढिला गरेपछि शपथग्रहण कार्यक्रम शुरु हुन सकेको छैन । ओली आउन ढिलाइ भएपछि शपथ निर्धारित समयभन्दा ढिला हुन लागेको हो ।

यसअघि, ६ बजे सुरु हुने भनिएको शपथ राष्ट्रपतिले जारी गरेको विज्ञप्तिमा विवाद भएपछि पछि धकेलिएको थियो । यतिबेला नवनियुक्त प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा शीतलनिवास पुगिसकेका छन् । शीतल निवासमा पुगेर उनले शपथ विवादबारे छलफल गरिरहेका छन् ।

राष्ट्रपतिले प्रधानमन्त्री नियुक्त गरेको पत्रमा संविधानको कुरा धारा अनुसार नियुक्त गरेको भन्नेबारे नखुलाएपछि असन्तुष्ट बनेका देउवाले छलफल थालेका हुन् । उनले नियुक्ति नसच्चिएसम्म शपथ नलिने बताएका छन् । देउवाले यसबारे मुख्यसचिवलाई बूढानीलकण्ठस्थित निवासमा समेत बोलाएर असन्तुष्टि पोखेका थिए ।

आफू नेपाली काँग्रेसको संसदीय दलको नेताको रूपमा प्रधानमन्त्री नभएको र धारा ७६ (५) अनुसार नियुक्त हुनुपर्ने देउवाको जिकिर छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।