ad
x
समाचार

प्रचण्डको प्रतिक्रिया : न्यायाधीशलाई धन्यवाद, जनताले स्वागत गर्ने प्रक्रिया शुरु भइसकेको छ

person explore access_timeअसार २८, २०७८ chat_bubble_outline0

 


नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष प्रचण्डले सर्वोच्च अदालतको फैसला स्वागतयोग्य भएको बताएका छन् । फैसलालाई आम नेपाली जनताले स्वागत गर्ने प्रक्रिया शुरु भइसकेको बताउँदै प्रचण्डले यसको कार्यान्वयन हुनेमा आफू विश्वस्त रहेको बताएका छन् ।संसद् पुनर्स्थापना गर्ने र शेरबहादुर देउवालाई प्रधानमन्त्री बनाउन परमादेश जारी गर्ने सर्वोच्च अदालतको निर्णय स्वागतयोग्य भएको भन्दै प्रचण्डले न्यायाधीशहरूलाई धन्यवाद समेत दिएका छन् ।प्रचण्डले रातोपाटीसँग भने, ‘सर्वोच्च अदालतबाट फैसला आइ नै सकेको छ । दुनियाँले यसलाई स्वीकार्ने कुरा हुन्छ । आम नेपाली जनताले स्वागत गर्ने प्रक्रिया शुरु भइ नै सकेको छ । यदि फैसला कार्यान्वयन नगर्नेतिर गइयो भने जनताले उनीहरूलाई बढार्नेछन् ।’प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले ठुलो ऐतिहासिक अवसर पाएर पनि त्यसलाई सदुपयोग गर्न नसकेको प्रचण्डले बताए ।अब शेरबहादुर देउवाको नेतृत्वमा बन्ने गठबन्धन सरकारले जनताको पक्षमा काम गर्ने प्रचण्डले विश्वास व्यक्त गरे । साथै अब देशमा वामपन्थीहरूको एकता र राष्ट्रिय एकतासमेत हुने उनले दाबी गरे ।सर्वोच्चको फैसलाबारे प्रचण्डको प्रतिक्रिया उनकै शब्दमा–यो निर्णय संविधानको मर्म र भावनाअनुसार नेपाली जनताको आवश्यकता, नेपालको लोकतन्त्र र राष्ट्रिय हित अनुसार आएको छ । म सर्वोच्च अदालतको यो फैसलालाई हार्दिक स्वागत भन्न चाहन्छु । र, प्रधानन्यायाधीश लगायत सबै न्यायाधीशहरूलाई पार्टीको तर्फबाट, मेरो तर्फबाट र विपक्षी गठबन्धनको तर्फबाट पनि हार्दिक बधाई र धन्यवाद ज्ञापन गर्न चाहन्छु ।

हामी निकै अप्ठ्यारो परिस्थितिबाट गुज्रेको अवस्थामा संविधानवादको रक्षा, लोकतान्त्रिक मूल्य मान्यताको रक्षा र राष्ट्रिय हितको रक्षामा सर्वोच्च अदालतको यो फैसलाले दूरगामी र ऐतिहासिक महत्त्व राख्छ भन्ने म ठान्छु ।

आम नेपाली जनता पटक–पटक संसद् विघटन र संविधानमाथिको प्रहारबाट आजित भएका थिए । भ्रष्टाचार र कुशासनबाट आजित भएका जनतालाई मुक्त गर्ने एउटा सुरुवात भएको छ भन्ने मैले ठानेको छु ।

अब देउवाजीको गठबन्धनको नेतृत्वको सरकारले जनभावना अनुसार काम गर्नेछ भनेर म विश्वास पनि व्यक्त गर्न चाहन्छु ।

सर्वोच्च अदालतबाट फैसला आइ नै सकेको छ । दुनियाँले यसलाई स्वीकार्ने कुरा हुन्छ । आम नेपाली जनताले स्वागत गर्ने प्रक्रिया शुरु भइ नै सकेको छ । यदि फैसला कार्यान्वयन नगर्नेतिर गइयो भने जनताले उनीहरूलाई बढार्नेछन् । त्यो असम्भव छ, त्यस्तो होला भन्ने मैले ठान्दिनँ । संविधानवाद र लोकतन्त्रको पक्षमा आएको फैसलालाई अवज्ञा गर्ने भयो भने तिनीहरू इतिहासमा झन् बढी तिरस्कृत हुन्छन् । म आशा गर्छु, त्यस्तो हुनेछैन ।

नेपालको इतिहासमा केपी ओलीलाई ठुलो अवसर प्राप्त भएको थियो । तर, आफ्नै गलत सोच, शैली र चरित्रका कारणले त्यो ऐतिहासिक अवसर ओलीले गुमाए । यो बडो विचित्रको कुरा नेपाली जनताले हेरेकै छन् । भोलि पनि यसको हिसाब त भइ नै राख्ला, अहिले मैले यो विषयमा धेरै भन्नु भन्दा पनि आजको जुन फैसला भएको छ, यो ऐतिहासिक छ भन्न चाहन्छु । राष्ट्र र जनताको पक्षमा छ । संविधान र लोकतन्त्रको पक्षमा छ । म फेरि एकचोटि प्रधानन्यायाधीश र न्यायाधीशहरुलाई हार्दिक बधाई भन्न चाहन्छु ।

सर्वोच्चको यो फैसलापछि अब यसले वामपन्थीहरूको ध्रुवीकरणलाई पनि सहयोग गर्छ । यसले राष्ट्रिय एकता र ध्रुवीकरणलाई पनि सहयोग गर्छ । वाम–लोकतान्त्रिक शक्तिको ध्रुवीकरण र एकतालाई पनि यसले सहयोग गर्छ । त्यस कारण यो फैसलाले सबैतिर सकारात्मक सन्देश दिएको छ र यसले सबै सकारात्मक प्रवृत्ति र शक्तिहरूलाई एकताबद्ध भएर अगाडि जाने आधार प्रदान गरेको म ठान्छु ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

X