ad
x

फुट्नै लागेको जसपामा नेताको तानातान

person explore access_timeअसार २७, २०७८ chat_bubble_outline0

जनता समाजवादी पार्टी नेपालका अध्यक्ष उपेन्द्र यादवले अर्का अध्यक्ष महन्थ ठाकुर पक्षका निवर्तमान सांसदहरुलाई आफूतिर तान्ने कोसिस गरिरहेको ठाकुर पक्षका नेताहरुको गुनासो छ । केन्द्रीय कार्यकारिणी समितिमा बहुमतमा रहेका अध्यक्ष यादवले   भोलि संसद पुनस्र्थापना भइहालेमा सांसदमा पनि बहुमत पुर्याउनका लागि अध्यक्ष ठाकुरका पक्षमा रहेका सांसदहरुलाई आफूतिर तान्ने प्रयास गरिरहेको ठाकुर पक्षकै नेताहरु बताउँछन् । त्यसका लागि उनले आफ्ना पक्षका नेताहरु इस्तियाक राई, प्रदीप यादव, रेणु यादव र रामसहाय यादव लगायतलाई खटाएको महन्थ पक्षका नेताहरुको आरोप छ ।


संसद पुनःस्थापना हुने निश्चित छ, पुनस्र्थापना भएपछि ओली सरकार रहँदैन, माओवादी, काँग्रेस, जसपा गठबन्धनको सरकार बन्छ भन्दै उपेन्द्र यादव पक्षका नेताहरुले फकाइरहेको ठाकुर पक्षका नेताहरु बताउँछन् ।उपेन्द्र यादव पक्षबाट महन्थ ठाकुर पक्षमा लागेका विघटित प्रतिनिधिसभाका सांसद उमाशंकर अरगरियाले भने, ‘उपेन्द्र यादव पक्षका नेताहरुले यताका सांसदहरुलाई विभिन्न प्रलोभन दिइरहेको कुरा मेरो जानकारीमा आएको छ । तर, उहाँको प्रलोभनमा कुनै पनि नेता पर्नुहुन्न ।’

विघटित प्रतिनिधिसभामा जसपासँग ३४ जना सांसद थिए । त्यसमध्ये रेशम चौधरी जेलमा छन् भने हरि रौनियार निलम्बनमा परेका छन् । बाँकी रहेका ३२ जनामध्ये २० जना महन्थ ठाकुरको पक्षमा छन् भने १२ जना उपेन्द्र यादवको पक्षमा छन् । केन्द्रीय कार्यकारिणी समितिमा भने उपेन्द्र यादव पक्षको बहुमत छ ।

जसपाका दुबै पक्षका नेताहरुले निर्वाचन आयोगमा पुगेर आ–आफ्नो बाटो लाग्ने सहमति जनाइसकेका छन् । जसपाको विभाजनका लागि निर्वाचन आयोगले इजलास गठन गरेको छ, जसले साउन ३ गते पहिलो सुनुवाई गर्दैछ ।  

यसैबीच, जसपाको एकता खारेज गर्न माग गर्दै आइतबार सर्वोच्च अदालतमा रिट दर्ता भएको छ । जसपाको एकीकरण नै प्रक्रियासम्मत नभएको भन्दै पूर्व राजपाका तत्कालीन उपाध्यक्ष राजकुमार थापाका तर्फबाट अधिवक्ता हृदयराज मिश्रले रिट दायर गरेका हुन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।