ad
x

सिन्धुपाल्चोकका बाढी पीडितलाई सेनाको सहयोग

person explore access_timeअसार १३, २०७८ chat_bubble_outline0

नेपाली सेनाले सिन्धुपाल्चोकमा बाढी पीडितका लागि मेडिकल क्याम्प, खोज, उद्धार तथा राहत वितरण कार्य सञ्चालन गरेको छ । मेलम्ची खोलामा आएको बाढीले सिन्धुपाल्चोक जिल्लाको हेलम्बु गाउँपालिका र मेलम्ची नगरपालिका लगायतका विभिन्न स्थानमा क्षति पुर्याएपछि प्रभावित इलाकामा नेपाली सेनाको जनशक्ति तथा श्रोत साधन प्रयोग गरी सेवा आरम्भ गरिएको सैनिक जनसम्पर्क तथा सूचना निर्देशनालयले जनाएको हो ।


निर्देशनालयका अनुसार हेलम्बु गाउँपालिकास्थित किउल ईलाकाका बाढी पहिरो प्रभावित व्यक्तिका लागि स्वास्थ्य उपचार दिलाउने उद्देश्यले प्रादेशिक अस्पताल हेटौडा र नेपाली सेनाको फिल्ड एम्बुलेन्स गुल्मको संयुक्त मेडिकल टोलीले असार १० गते मेडिकल क्याम्प सञ्चालन गरेको छ । उक्त मेडिकल क्याम्पबाट महिला–२३ र पुरुष–२० गरी जम्मा ४३ जना बाढीपीडित व्यक्तिको चेकजाँच गरी औषधि वितरण गरेको जनाइएको छ ।असार १० गते नै हेलम्बु गाउँपालिका–७, चनौटे बजार ईलाकास्थित रातो पुल नजिक मेलम्ची खोलाले कटान गरेको स्थानमा सेनाको टोलीले ग्याविन जाली भर्ने कार्य गर्नुका साथै हेलम्बु गाउँपालिका–२ किउलस्थित राहत भण्डारण स्थलमा पोल सहितको सोलार लाइट जडान गरेको निर्देशनालयले जनाएको छ ।

यसैगरी असार ११ गते हेलम्बु गाउँपालिका–७, महाँकालस्थित महेन्द्र आधारभूत विद्यालय परिसरमा बाढी पहिरोबाट पीडित व्यक्तिहरुलाई राहत सामग्री वितरण गरिएको जनाइएको छ । यस्तै, मेलम्ची नगरपालिका र हेलम्बु गाउँपालिका लगायत विभिन्न स्थानका बाढी पहिरो प्रभावित व्यक्तिहरुको लागि स्वास्थ्य उपचार दिलाउने उद्देश्यले बागमती प्रदेश सरकार र नेपाली सेनाको फिल्ड एम्बुलेन्स गुल्मको संयुक्त मेडिकल टोलीले किउल ईलाकामा असार ११ गते मेडिकल क्याम्प सञ्चालन गरेको निर्देशनालयले जनाएको छ । उक्त मेडिकल क्याम्पबाट महिला ४५, पुरुष २५ र बालबालिका ४ गरी जम्मा ७४ जना बाढी पीडित व्यक्तिहरुलाई चेकजाँच गरी औषधि वितरण गरेको जनाइएको छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।