सेयर बजारमा प्रि ओपन सेसनको सेयर मूल्य अत्यधिक उतारचढाव गर्न नपाइने, बार्डले लगायो सीमा

person explore access_timeअसार १०, २०७८ chat_bubble_outline0


नेपाल धितोपत्र बोर्डले प्रिओपन सेसनको मूल्य परिवर्तन सीमा घटाएको छ । बोर्डले  ५ प्रतिशत  मूल्य परिवर्त सीमा घटाएर २ प्रतिशतमा झारेको हो । प्रिओपन सेसनको कारोबारमा सेयर मूल्य अत्यधिक उतारचढाव भएपछि बोर्डले सीमा घटाएको हो । 

अबदेखि प्रि ओपन सेसनमा २ प्रतिशत तलमाथि भएर मात्र खरिदबिक्री आदेश राख्न पाइनेछ । यस्तै, धितोपत्र बोर्डले दोस्रो बजार कारोबारमा न्यूनतम मूल्य परिवर्तन सीमालाई पनि घटाएको छ । हाल १ रुपैयाँ रहेको न्यूनतम मूल्य परिवर्तन सीमा घटाएर १० पैसा बनाएको हो । बोर्डले धितोपत्र कारोबार विनियमावली २०७५ को दोेस्रो संशोधन स्वीकृत गरी यी व्यवस्थाहरु ल्याएको हो । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।