एकै खेलमा रोनाल्डोका ६ रेकर्ड, अझै कति बनाउलान् ?

person explore access_timeअसार २, २०७८ chat_bubble_outline0

हंगेरीविरुद्ध दुई गोल गर्दै क्रिष्ट्रियानो रोनाल्डोले ६ वटा रेकर्ड बनाए । जो यसप्रकार छन् :

१) उनी युरोकपका पाँचवटा संस्करणमा सहभागिता जनाउने पहिलो खेलाडी बने । यसअघि सन् २००४ , २००८, २०१२ र २०१६ मा पनि रोनाल्डो टिमका सदस्य थिए ।

२) पाँचवटै युरोकपमा गोल कीर्तिमान पनि उनको नाममा रह्यो । 

३) युरोकपको इतिहासमै सर्वाधिक धेरै गोल गर्ने किर्तिमान रोनाल्डोले एकलौटी रुपमा आफ्नो नाममा लेखाए । यसअघि माइकल प्लाटिनी र रोनाल्डोको नाममा समान ९ गोल गर्ने किर्तिमान थियो । अब रोनाल्डोको नाममा ११ गोल छ । 
४) पोर्चुगलका लागि ठूला प्रतियोगितामा गोल गर्ने रोनाल्डो सबैभन्दा पाको खेलाडी हुन् । उनले ३६ वर्ष १ सय ३० दिनको उमेरमा  दुई गोल गरे । यसअघि पेपेले  २०१८ को विश्वकपमा ३५ वर्ष १ सय २४ दिनमा गोल गरेका थिए । 

५) सबैभन्दा पाको उमेरमा युरोकपको एकै खेलमा दुई गोल गर्ने रेकर्ड पनि रोनाल्डोले लेखाए । यसअघि आन्द्रे सेभचेन्कोले ३५ वर्ष २ सय ५६ दिनको उमेरमा एकै खेलमा दुई गोल गरेका थिए ।

६) युरोकपमा सर्वाधिक धेरै खेल जित्ने कीर्तिमान पनि रोनाल्डोले एकलौटी बनाए । यसअघि आन्द्रेस इनिस्टा, सेस फाब्रिगास र रोनाल्डोका नाममा युरोकपमा सर्वाधिक ११ खेल जित्ने कीर्तिमान संयुक्त थियो । तर, अब रोनाल्डोले १२ खेल जितिसकेका छन् ।

यी कीर्तिमान तोड्न सक्छन् 

युरोकपमा  अझै धेरै खेल बाँकी छन् र रोनाल्डोले यसक्रममा यी कीर्तिमान तोड्न सक्छन् । 

१)पोर्चुगलका लागि १ सय ६ गोल गरेका रोनाल्डो सर्वाधिक धेरै अन्तर्राष्ट्रिय गोल गर्ने खेलाडीको सूचीमा दोस्रो स्थानमा छन् । शीर्ष स्थानमा रहेका इरानका अली देईले १ सय ९ गोल गरेका छन् । जारी प्रतियोगितामा रोनाल्डोले यो कीर्तिमान बराबरी गर्न र तोड्न पनि सक्छन् ।

२) युरोको इतिहासमा सर्वाधिक धेरै एसिस्ट गर्ने कीर्तिमान केरल पोवास्र्काईका नाममा छ । उनले ६ एसिस्ट गरेका छन् । रोनाल्डोले अहिलेसम्म ५ एसिस्ट गरेका छन् र यो कीर्तिमान तोड्न सक्छन् । राहुल, डेभिड बेकह्याम, लुईस फिगो, आर्यन रोब्बिन र बास्टिन स्वेन्सटाइजरले पनि युरोमा ५ एसिस्ट गरेका छन् । 

३) युरोपेली राष्ट्रबाट सर्वाधिक धेरै खेल खेल्ने कीर्तिमान सर्जियो रामोसको नाममा छ । रामोसले स्पेनका लागि १ सय ८० खेल खेलेका छन् । हंगेरीविरुद्धको खेल रोनाल्डोका लागि पोर्चुगलको जर्सीमा १ सय ७६ औं थियो । यदि, पोर्चुगलले सेमिफाइनलसम्म स्थान बनाएमा रोनाल्डोले रामोसको कीर्तिमान तोड्न सक्छन् । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।