सरकारको भविष्य बजेटले निर्धारण गर्छः राजेन्द्र पाण्डे

person explore access_timeजेठ ३१, २०७८ chat_bubble_outline0

बागमती प्रदेश सभा सदस्य एवम् नेकपा एमाले बागमती प्रदेश संसदीय बोर्डका सदस्य राजेन्द्र पाण्डेले प्रदेश सरकारको भविष्य मंगलबार संसद्मा प्रस्तुत हुने बजेटले निर्धारण गर्ने बताएका छन् । 
सांसद् पाण्डेले रातोपाटीसँग कुराकानी गर्दै मुख्यमन्त्री डोरमणि पौडेल नेतृत्वको बागमती प्रदेश सरकारको भविष्य मंगलबार संसद्मा प्रस्तुत हुने आगामी आर्थिक वर्ष २०७८÷०७९ को बजेटले निर्धारण गर्ने बताएका हुन् । 


सरकारले प्रस्तुत गरेको आगामी आर्थिक वर्षको नीति तथा कार्यक्रममा जनताले अपेक्षा गरेका विषयले प्राथमिकता नपाएकाले सरकाले सांसदहरुले दिएको सुझावलाई आगामी वर्षको बजेटमा चाहिँ समावेश गर्नुपर्ने बताए । 
सरकारको नीति तथा कार्यक्रममा सत्तापक्षकै धेरै सांसदहरुले असहमति जनाउँदै सुझाव पेश गरेको र उक्त सुझावहरूलाई ग्रहण गरेर बजेट प्रस्तुत गर्न सरकारले अग्रसरता देखाउनु पर्ने धारणा व्यक्त गरे ।
सांसदहरुले दिएका सुझावहरूलाई सरकारले ग्रहण गरेर सन्तुलन हुने गरी जनतामुखि प्रभावकारी बजेट ल्याउनु पर्ने उनले बताए । ‘बागमती प्रदेश सरकारले आगामी वर्षको बजेटले सरकारको भविष्य निर्धारण गर्छ । सरकारले प्रदेशसभा बैठकमा छलफल भए अनुसार सत्तापक्षका सांसदको सुझावलाई ग्रहण गरी जनताको हित हुने र प्रभावकारी हुने खाले बजेट ल्याउनु पर्छ। हामीले हाम्रो धारणा दिएका छौं । सरकारको भविष्य कस्तो बनाउने बाँकी सरकारकै कुरा हो,’ उनले भने ।‘बजेट प्रस्तुत गरे प्रतिपक्ष दलहरुले असहमति राख्नु स्वभाविक रहेको तर सत्तापक्षका सांसद्को असहमतिले कति असर गर्छ सरकारले बुझेको हुनुपर्छ,’ सांसद् पाण्डेले थपे ।
सरकारप्रति सदासयता देखाएको भन्दै एकतालाई कायम राख्न सत्तापक्षले कारवाही गरिरहेको बखत बहुमतले पारित गर्न नेकपा एमालेको माधव नेपाल पक्षका सबै सांसदहरुलाई निर्देशन दिइएको उनले बताए । 

‘हामीले एकता कायम राख्न सत्तापक्ष समक्ष सदासयता राख्दै सकारात्मक सन्देश प्रवाहका लागि र सदनको रक्षाका लागि पनि सरकारको नीति तथा कार्यक्रम पास गर्न माधव नेपाल पक्षका सांसदहरुलाई निर्देशन दिइएको थियो,’ उनले भने ।

वर्तमान सरकारले विगतको अवस्थालाई चिर्दै सन्तुलित बजेट ल्याउनुपर्ने र सरकारको प्राथमिकतामा कोरोना नियन्त्रण, उपचार र खोपको सुनिश्चितता तर्फ हुनुपर्ने उनले बताए । 
‘हामीले हाम्रोतर्फबाट दिनु पर्ने सुझाव दिएका छौं । सरकारको प्राथमिकताको क्षेत्र सुरुङ मार्ग र विद्युतीय बस खरिद नभए र खोप, उपचार सेवा र कोरोना नियन्त्रणतर्फ हुनुपर्छ । सोही अनुसार सरकारले आगामी वर्षका लागि सन्तुलित बजेट ल्याउनु पर्छ,’ पाण्डेले भने ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।